PM: tragikomöödia nimega raudtee

16. märts 2001, 08:13

Eesti Raudtee erastamislugu sarnaneb Mikluhho-Maklai ekspeditsiooniga paapuate maale Uus-Guineasse. Reisimehel õnnestus pärismaalaste soosing võita väärtusetute helmeste ja klaasitükikestega, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Eesti otsustajatele sobisid peibutuseks maagilised nimed - CSX Corporation, Rail America, Kingsley Group, 25aastase raudteeäri kogemusega John Orrison ja tagatipuks ka Ameerikas tagaotsitav Angotti ja õnnemängur Sposato. Eesti ühest suuremast erastamistehingust on saanud tragikomöödia Eesti Vabariigile.

Üleeile alanud kohtuistung erastamisagentuur vs Raudtee Erastamise Rahva AS (RER) tõi näitemängu kriminaalseid sugemeid. Selgus, et erastamisagentuuri nõukogu istungite helilindid on osaliselt kustunud, mõne nõukogu liikme sõnavõttude kirjeldused on protokollis ebatäpsed, erastamisagentuur ei protokollinud läbirääkimisi Rail Estoniaga ning ka erastamist puudutav kirjavahetus on just kui väikese tööõnnetuse korras jäänud registreerimata. Huvitavalt juhuslik kokkusattumus.

Erastamisagentuuri töötajaid eesotsas peadirektori Jaak Liivikuga ei kõiguta miski. Nende taga on ju Toompea ehk konkreetselt nõukogus esindatud kolmikliidu ministrid Siim Kallas, Mihkel Pärnoja, Toivo Jürgenson. Jaak Liiviku selgelt riigile kahjulik otsus ei pane isegi mehe kulmu ebalevalt kerkima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing