16. märts 2001 kell 13:17

Börsiülevaade: Suured tehingud viisid börsi käibe üles

Täna hiilgas Tallinna börsil üle pika aja suurte plokktehingutega, mille tulemusena kerkis börsipäeva käive eilsega võrreldes üle kahe korra jõudes tugeva 31,6 mln kroonini.

Käibe suure põhjuse taga võib olla see, et täna oli kuu kolmas reede ehk lõpetati suur osa optsioonilepinguid.

Igatahes kaubeldi tänase päeva liideraktsia Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga 24,4 mln krooni eest ja aktsiahind sulgus 134,72 kroonil ehk praktiliselt samal tasemel kui eile.

Samas võib aga öelda, et aktsiahind pole kaugeltki praegusel tasemel stabiliseerunud ja aktsiahind jääb ka lähipäevadel tugevasti kõikuvaks.

Tavaliselt suhteliselt likviidse aktsia ostu- ja müüginoteeringute tänane vahe ulatus kahe ja poole kroonini, mis teeb väikeaktsionäridel aktsiaga kauplemise mõttetuks.

Investorite eilne hea vastuvõtt Nokia aktsiale jättis täna vinduvate välisbörside taustal ka meie telekomi tuule kätte. Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus täna ajaloo madalaimal 70 krooni tasemel.

Kaotus eilsega 1,4%.

Erinevalt Hansapangast tehti Eesti Telekomi aktsiaga täna vaid väga väikesi tehinguid.

Seda ilmestab statistika, mille kohaselt 24 tehingu käigus ulatus Eesti Telekomi aktsia käive vaid vaevu alla 900 000 krooni, ehk keskmine tehingu suurus oli aktsial paarkümmend korda väiksem kui Hansapanga aktsial.

Ning seda vaatamata sellele, et ka Eesti Telekomi aktsiale tehtud optioonilepingute mahud olid küllalt muljetavaldavad.

Hetkel kuum