Justiitsminister Märt Rask uurib e-valimiste kogemusi

ÄP Online 19. märts 2001, 00:00

?Eesti on infotehnoloogia arengus olnud edukas, kuid meie püüdlused on veelgi suuremad,? ütles minister Märt Rask. ?Oleme huvitatud igasugustest kogemustest, mis e-valimiste projekti edasi viivad.?

Regis Jasmini sõnul on internetivalimised reaalsus juba praegu: ?Oleme korraldanud edukad eelvalimised USAs Arizona osariigis. Kuna sealsed olud on Eestiga väga sarnased, on meie kogemustest kindlasti abi ka Eestile.?

Kohtumisel osalesid ka Tallinna linnavolikogu ja valimiskomisjoni esindajad.

Jaanuari alguses peeti justiitsministeeriumis IT- ja õigusspetsialistide nõupidamine, mille ülesanne on esitada justiitsministrile eelnõu muudatuste tegemiseks seaduses, millega valimised internetis oleks võimalikud juba 2003. aasta riigikogu valimistel.

Justiitsminister Märt Rask lootis tookord seadusemuudatused esitada valitsusele märtsi esimesel nädalal. Raski sõnul on oluline selles küsimuses avalik konsensus, sest tegemist on tõsise põhiseadusliku küsimusega. ?Pole vahet, kuidas valida, välja tuleb selgitada valija tahe,? ütles Rask. Ta toonitas, et interneti kui valija eelistuse avaldamise kasutamine vahendina on täiesti põhiseaduslik.

Esialgse kava kohaselt toimub e-valimiste peaproov ühe omavalitsuse piires 2002. aasta kohalike omavalitsuste valimistel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing