BMW: tehast Eestisse ei tule

ÄP 20. märts 2001, 00:00

Presidendi kantselei teatel avaldas eile tehase ehitamiseks äraütleva kirja saatnud Milberg lootust, et BMW saab tulevaste allhanke-, müügi- või muude projektide raames Eestiga koostööd teha.

Samalaadse viisaka äraütlemiskirja kirja saatis BMW majandusministrile juba selle aasta 15. jaanuaril, kus märgitakse, et tehase jaoks riigi poolt pakutud eelmine asukoht Jüri ei sobi ning soovitakse edaspidi jätkata Eestiga koostööd autode jaemüügi, allhanketellimuste või muude projektidega seoses.

?Saksa kultuuriruumist tulnud kirjas on märgitud küll ?asukoht Jüri?, kuid seda tuleb mõista Eesti kohta käivana, mitte nii, et mõni teine krunt oleks sobivam,? tõdes juba siis välisinvesteeringute agentuuri esindaja Anu Kull.

Majandusminister Mihkel Pärnoja ütles aga jaanuari lõpus, et BMW eitus puudutab konkreetselt Jüri pakkumist ning seda ei saa laiendada kogu Eestile. Ministeerium valmistas kiiresti ette BMW-le uue pakkumise Muuga vabatsoonis.

BMW investeerib uude tehasesse miljard Saksa marka ehk 8 miljardit Eesti krooni. BMW uut 2-seeria mudelit tootma hakkavas tehases saab tööd umbes 2500 inimest. Lõpliku otsuse tehase rajamise asukoha kohta teeb BMW mai.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing