Telekomi aktsia tampimine jätkus

Raivo Sormunen 20. märts 2001, 00:00

Pärast paaripäevast püsimist 70 krooni tasemel sattus Eesti Telekomi aktsia eile taas löögi alla, odavenedes päevaga 1,4% ja sulgudes järjekordselt kõigi aegade madalaimat taset tähistava 69 krooni tasemel.

Kukkumise tagajärjel venisid Eesti Telekomi aktsia ostu- ja müüginoteeringud eile üksteistest märgatavalt kaugemale. Ehk lahtiseletatuna ? investorid ei ole praegusel hinnatasemel eriti huvitatud Eesti Telekomi aktsia ostmisest ega müümisest.

Euroopas liikus telekomisektori indeks enamiku eilsest päevast kerges miinuses ning mitte eriti kaugel kahe viimase aasta madalaimast tasemest. Samas ei olnud aktsiahindade liikumise amplituud nädala esimesel päeval kuigi suur, kuna välisturgude aktsiad ootasid tänast USA keskpanga istungit, kus peatähelepanu on intressimäärade alandamisel.

Investorid loodavad, et intressimäärade alandamine upitab USA majandust ja börse, see omakorda annaks positiivse efekti Euroopa aktsiaturgude kaudu ka Eesti Telekomi aktsiale.

Eesti Telekomil on ka isiklikke probleeme. Näiteks kardetakse, kuidas mõjub meie telekomile sel aastal avatud konkurents fikseeritud sideturul. Lisaks Eesti Telefoni turuosa kaotamisele on see mõjunud negatiivselt ka ettevõtte mainele, kes püüab kõiki võimalusi kasutades konkurente turult välja süüa. Aga selline on juba konkurents.

Suure ebalikviidsuse tõttu kannatas eile aga kogu Tallinna börs tervikuna. Börsipäeva käive upitas end vaevu üle 5 miljoni krooni ehk oli võrreldav jõulupühade eelsete väljasurnud päevadega.

Passiivsusest andis tunnistust ka vaid 65 registreeritud börsitehingut, mis jääb keskpärasele aktiivsusele pea kaks korda alla.

Eelmine nädal ärakukkunud huvi Hansapanga aktsia vastu pöördus eile tagasi kergeks ostuhuviks, mille tulemusena vedas Hansapanga aktsia end 135 kroonini ehk 0,2% reedesest tasemest kõrgemale.

Aktsia osas pole suurt ülesliikumist aga oodata enne seda, kui ei saabu uusi uudiseid Balti pangandusturu ümberstruktureerimise, eriti aga Hansapanka puudutavate sündmuste osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing