Tartu kesklinna Rüütli tänav saab värvilised valgustid

20. märts 2001, 08:26

Mullu sügisel lõppes Rüütli tänava kujunduskonkurss, mille võitnud töö toob peatänavale vikerkaarevärvilise valguse ja parketti meenutava betoonplaatidest sillutise, kirjutab Tartu Postimees.

Võistlustöö üks autoritest Rene Valner kirjeldas, et Raekoja platsilt Zavoodi poole vaadates hakkab paremal teepoolel olema tavaline valge või kollane valgus, vasakul pool aga värviline valgus, mis moodustab seitseteist ajaloolist hoonestust järgivat tänavaruumi.

Tänavasillutisest üles suunatud valgusvihkudega luuakse illusioon keskaegsetest eluruumidest.

Kui heledates rõivastes inimene jalutab õhtul mööda Rüütli tänavat, sammub ta läbi terve valgusspektri, rääkis Valner.

Praegust konarlikku asfalti asendavad tulevikus suured ühes tasapinnas paiknevad betoonplaadid, mis tänava ajaloolises osas meenutavad puitlaudu.

Tulevikus peaks Rüütli tänav muutuma täielikult jalakäijate teeks: sellega ristuvate tänavate autoliikluse peaks vaigistama peatänava pinna tõstmine kümmekonna sentimeetri võrra. Operatiivautodele jääb peatänav siiski avatuks.

Teine võidutöö autor arhitekt Ott Kadarik sõnas, et ei ole kusagil mujal sellist kesklinna kujundamise viisi kohanud. ?Eesmärk on muuta kesklinn mängulisemaks ja selliseks, et inimesele, kes sealt läbi jalutab, käik meelde jääks,? selgitas Kadarik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing