Eesti osaleb Skandinaavia riikide olulisel turismimessil

21. märts 2001, 10:23

Homsest kuni 25. märtsini osaleb Eesti Skandinaavia riikides toimuvatest rahvusvahelistest turismimessidest ühel olulisemal - Göteborgi turismimessil TUR 2001, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse PR-juht Aili Ohlau.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuuri koordineerimisel tutvustavad Rootsis toimuval messil Eesti turismivõimalusi firmad Hermann Reisid, Via Hansa Eesti ja Reisibüroo Kontaktid, Estonian Air, linnadest Tallinn ja Pärnu ning Eesti Kuurort- ja Taastusravi Liit.

Rootslased olid Eesti külastajate hulgas möödunud aastal neljandal kohal 158 000 külastusega. Viie aastaga on saabumised Rootsist kolmekordistunud.

Eesti Turismiagentuuri 2000. aasta väliskülastajate uuringu järgi on pooled rootslaste külastustest mitmepäevased reisid, mille keskmine kestus on 5 päeva. Rootslaste peamiseks Eestisse reisimise eesmärgiks on puhkuse veetmine. Eelistatuimaks reisiliigiks on ühe linna külastamine (59%), millele järgnevad ringreisid Eestis (35%) ja maapuhkus (6%). 40% antud küsitlusele vastanud Rootsi külastajatest leidis, et hinnatase Eestis osutus madalamaks oodatust. Heaks peeti hinna ja kvaliteedi suhet, eriti toitlustuses ja ostmisvõimaluste puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing