Linn soovib muuta soodusparkimislubadega parkimist

21. märts 2001, 12:51

Abilinnapea Priit Vilba sõnul on sooduslubade väljastamine võrreldes varasemate aastatega püsinud stabiilsena, järgmiseks aastaks on linnavalitsusel kavas leida võimalusi soodustustega parkimise korraldamise muutmiseks, teatas Raepress.

Linnavalitsus väljastas oma pressiteate pärast seda, kui Äripäev oli kaks päeva soovinud saada ülevaadet tasuta parkimisloa saanute kohta.

Pressiteates on kirjas, et Vilba soovib linn üheltpoolt vähendada soodusparkimislubade arvu, teisalt peaks ka lubade väljastamise põhimõtted olema konkreetsemalt paika pandud. 'Kas üldse ja millisel moel tulevikus linn soodusparkimislubasid väljastab ei oska hetkel veel öelda, uued põhimõtted on väljatöötamisel,' ütles Vilba. 'Suund peaks olema sellele, et tööandja ise korraldaks tasulise parkimise alal oma töötajate sõidukite parkimise- kas siis oma territooriumil parkimisega või parkimistasu kompenseerimisega jms.'

'Praegune olukord tuleneb puhtalt traditsioonidest,' ütles Vilba. 'Samuti on surve taotlejatelt parkimislubade väljaandmiseks olnud suur,' lisas ta.

Soodusparkimislubasid väljastab viieliikmeline komisjon. Vastavalt ESS-iga sõlmitud lepingule võib komisjon väljastada parkimislubasid 5% tasulise parkimise ala kohtade arvust. 'See ei määra otseselt lubade arvu, vaid seda, et korraga võib olla hõivatud 5% parkimiskohtadest,' lisas Vilba.

Lubasid on väljastatud peamiselt kolmele suurele sihtgrupile: linna- ja riigiametnikud, sotsiaal- ja kultuuriorganisatsioonid, sh erinevad mittetulundusühingud ja linna koostööpartnerid.

Lubasid väljastatakse erinevatele piirkodadele: vanalinn, kesklinn, kogu tasulise parkimise ala, tänavapõhised load ja vanalinna elanikud. Vilba sõnul on pooled väljastatud lubadest tänavapõhised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing