Swedbank tahab Taupomasist kaheks aastaks

ÄP 22. märts 2001, 00:00

?Swedbank soovib võita 24 kuud, et Taupomasis enne müüki üles töötada,? lausus allikas ?mõned ametnikud ei taha aga anda ligi 70 Leedu pangandusturust rootslaste kontrolli alla rohkem kui aastaks.?

Hansapanga Taupomasise erastamine oleks sujunud, kui Hansapanga 58 aktsiate omanik Rootsi Swedbank poleks eelmisel kuul teatanud liitumisest Ühispanga omaniku Skandinaviska Enskilda Bankeniga (SEB).

Kuna Svenska Enskilda Bankenile kuulub Leedus Vilniaus Bankas ja Hansapank tegi ainsana pakkumise Taupomasise erastamisprotsessis, võib Skandinaviska Enskilda Bankeni ja Swedbanki liitumise korral kuuluda ühele pangale kokku 70 Leedu pangandusturust.

Leedu ametnikud on korduvalt väitnud, et nad ei taha lasta tekkida võimalusel, kus ühele omanikule kuulub Leedu pangandusturust nii suur osa. Skandinaviska Enskilda Bankeni ja Swedbanki liitumise korral näevad ametnikud ette, et üks Leedu pank tuleb müüa.

Hansapanga Taupomasise erastamisläbirääkimised katkestati ajutiselt pärast Rootsi pankade ühinemisteadet. Skandinaviska Enskilda Banken teatas, et Euroopa ja Rootsi konkurentsiametitelt ei ole ühinemisele heakskiitu oodata enne kolmandat kvartalit.

?Me tahame läbirääkimisi jätkata, kuid alles pärast seda, kui selle on heaks kiitnud keskpank ja konkurentsiametid,? lausus Leedu peaministri erastamisnõunik Ona Jukneviciene.

Leedu konkurentsiameti juht Rimantas Stanikunas lausus, et küsimust arutatakse täna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing