Telekomi aktsia taas uuel tasemel

Raivo Sormunen 22. märts 2001, 00:00

Eesti Telekomi aktsia oli eile Tallinna väärtpaberibörsil taas üks suurimaid peksupoisse, vajudes päevaga 2,9 ja sulgudes kõigi aegade madalaimal tasemel 68 kroonil.

Pärast teisipäevast USA investorite pettumust riigi keskpanga ?vaid? 0,5 intressikärpe üle oli eile tugevas languses enamik Euroopa aktsiaturge.

Euroopa telekomisektori indeks vajus eilse päeva jooksul koguni üle 4, flirtides pidevalt viimase 27 kuu madalaima tasemega.

Tallinna börsi üldine olukord niivõrd hull õnneks veel ei olnud. Võib öelda, et oli selline mõõdukalt negatiivne ja madala aktiivsusega börsipäev.

Hansapanga maakler Lauri Lind ütles uudisteagentuurile Reuters, et meeleolu polnud eile börsil kuigi hull ja päeva peale oli tunda pidevat müügisurve alanemist.

Börsisüsteemi kogukäibeks kogunes eilse päeva lõpus 8,6 mln krooni.

Sellest 3,4 mln tuli tehingutest Hansapanga aktsiatega, mis odavnesid päevaga 0,8, sulgudes 135,50 kroonil.

Enda kohta tugevalt kauples ka Norma aktsia, tema käive küündis ligi 2,7 mln kroonini. Ettevõtte aktsia sulgus 46,30 kroonil, langedes päevaga 1,1. Turvarihmade tootja aktsia on viimase kvartali jooksul olnud üks stabiilsemaid, liikudes 5kroonises koridoris 46 ja 51 krooni vahel. Aktsiat hoidvad tegurid on olnud nii kahe kuu pärast makstav 5 krooni suurune dividend kui ka spekulatsioon, et firma suuromanik Autoliv võib väikeaktsionäridelt hea raha eest aktsiad kokku osta.

Tallinna börsi edasine liikumine sõltub hetkel peaasjalikult ikka veel välisturgudest.

Vaid mõnevõrra andis eile lootust Tallinna börsi aktsionäride koosolekul väljaöeldu, et juba sel aastal hakatakse kohaliku börsi ettevõtete aktsiatega kauplema Soome HEX-süsteemis. Tallinna börsi aktsiatele see täna arvatavasti mõju veel ei avalda. Mõju hakkab see avaldama alles siis, kui meie investoritel on võimalik normaalsete teenustasude ja piisava lihtsusega kaubelda HEX-kauplemissüsteemis. Seda nii meie endi kui ka põhjanaabrite aktsiatega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing