Välismaistel arvutitel hinnakirjamuutus

Kaido Einama 22. märts 2001, 00:00

Tundub, et Eesti arvutimüüjad on sel kuul pisut korrigeerinud oma Pentium III protsessoriga müüdavate välismaiste mudelite hindu. Hinnalangus on küll väike, aga ehk tuleb sellele lähikuudel lisa.

Kodumaiste arvutite hind jäi üsna sarnaseks, erinedes eelmisest kuust vaid mõnikümmend krooni. Põhjuseks oli mõne arvutimüüja hinnakirjas toimunud monitorihinna väike muutus. Hinnakirjadest oli üsna raske leida soodsa hinnaga Microlinki Pentium III protsessoriga arvutit, eelmine kuu tundus nende valik olevat suurem. Küll aga pakuti endiselt üsna palju Celeroni, ju vajavad laod tühjendamist.

Selleks, et osta endale konkurentsivõimeline tööarvuti, oleks aga praegu kasulikum võtta Celeroni asemel ikka põlvkonna jagu uuem protsessor, mälu puhul on lauaarvutis 64 MB saamas juba miinimumiks, kuigi üsna palju kohtab veel ka pakkumisi 32 MB mäluga masinatele. Selliseid arvuteid õnnestub kindlasti ka müüa hästi, kuna mälu on kallis ja hinda saab niimoodi muuta atraktiivsemaks. Tõenäoliselt aga on klient mõne kuu pärast poes tagasi ja nõuab mälu juurde.

Kõvakettad on seni, kuni videot ja suurt graafikat arvutisse massiliselt ei tule, kõigil müüdavatel arvutitel piisavalt suured. 5 GB on miinimum ja selle mahuga saab dokumente hoida tohutul hulgal. Suurte kõvaketastega aga muutub aina olulisemaks andmete turvalisus, sest hiigelhulgal vajalikke faile kaotada on kulukam kui kvaliteetsem kõvaketas osta või varukoopiatele kulutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing