Börsiülevaade: välisturud mõjuvad kohalikule turule halvavalt

22. märts 2001, 09:44

Pärast eilset mõõdukalt nutust USA aktsiaturgude langemist prognoositakse, et süvenev halb olukord USA majanduses langetab täna aktsiahindu ka Euroopa börsidel. Kohalikult Tallinna börsilt võiks pärast eilset mõõdukat langemist oodata hindade pendeldamist eileõhtuste tasemete juures või kerget langust.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>aktsia oli eile <# Tallinna Väärtpaberibörsil = http:/www.tse.ee> taas üks suurimaid peksupoisse, vajudes päevaga 2,9% ja sulgudes kõigi aegade madalaimal 68 krooni tasemel.

Euroopa telekomisektoril tervikuna oli päev aga veel hullem. Telekomisektori indeks vajus eilse päeva jooksul koguni 4,5%, flirtides pidevalt viimase 27 kuu madalaima tasemega.

Hansapanga maakler Lauri Lind ütles uudisteagentuurile Reuters, et meeleolu polnud eile kohalikul börsil kuigi hull ja päeva peale oli tunda pidevat müügisurve alanemist. Börsisüsteemi kogukäibeks kogunes eilse päeva lõpuks 8,6 mln krooni.

Sellest 3,4 mln tuli tehingutest Hansapanga <GR#EE.HP>aktsiatega, mis odavnesid päevaga 0,8%, sulgudes 135,50 kroonil.

Enda kohta kaubeldi tugevalt Norma <GR#EE.NORMA >aktsiatega, mille käive küündis ligi 2,7 mln kroonini. Ettevõtte aktsia sulgus 46,30 kroonil, langedes päevaga 1,1%.

Mõnevõrra andis eile lootust Tallinna börsi aktsionäride koosolekul väljaöeldu, et veel sel aastal on kohaliku börsi ettevõtete aktsiad kaubeldavad Soome HEX-süsteemis.

Tallinna börsi aktsiatele see täna arvatavasti mõju veel siiski ei avalda. Mõju hakkab see avaldama alles siis, kui meie investoritel on võimalik normaalsete teenustasude ja piisava lihtsusega kaubelda HEX-kauplemissüsteemis. Seda nii meie endi kui ka põhjanaabrite aktsiatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing