Keskerakond kritiseerib 50kroonist pensionitõusu

22. märts 2001, 15:00

Ka 50kroonine pensionitõus on paljudele puudustkannatavatele inimestele abiks, kuid tegemist on siiski valitsuse silmakirjaliku ja küünilise sammuga, mis on äärmiselt alandav sadadele tuhandetele pensionisaajatele, leiab riigikogu keskerakonna fraktsioon oma äsja tehtud avalduses.

Alljärgnevalt mõned väljavõtted sellest avaldusest:

Nõuame vabariigi valitsuselt koheseid ja efektiivseid samme, et tõhustada oluliselt maksude laekumist riigieelarvesse, mille arvel leevendada järjest süveneva vaesuse ja sotsiaalse kihistumise tagajärgi.

50kroonist pensionite tõusu peame eriti küüniliseks mõõduka ministri Mihkel Pärnoja otsuste taustal, mille käigus on Eesti Erastamisagentuur üliheldelt ?hea nõuande eest? konsultatsioonifirmale GIBB maksmas ehk rohkemgi kui 200 miljonit krooni. Ainuüksi selle tehingu raha lisamisel oleks pensionitõus küündinud vähemalt 100 kroonini kuus.

Kuigi peaminister Mart Laar on elamist 500 krooni eest kuus täiesti võimalikuks pidanud, ei kujuta seda siiski ükski teine mõtlev inimene endale ette. Valitsuse sotsiaalpoliitikat tervikuna näib iseloomustavat suhtumine, mida halvem seda parem.

Kavakindlalt napib raha just siis, kui päevakorda tõuseb kas lastetoetuste, pensionide, töötu abiraha, toimetuleku- või teiste taoliste toetuste tõstmine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing