Savisaar: Männilil pole Eestis ärihuvisid

22. märts 2001, 11:00

Intervjuu Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega.

Räägitakse, et rikas Venezueela ärimees Harry Männil on rahastanud ka keskerakonda.

Männili haare on selleks liiga suur, et tegeleda väikese Eesti erakondade rahastamisega. Ma arvan, et ta oleks meid toetanud, kui ma oleks seda palunud. Aga meie suhted on pigem isiklikud kui poliitilised või ärilised. Pealegi ei ole Männilil Eestis minu teada mingeid arvestatavaid ärihuvisid, mille heaks kelleltki 'poliitilist katust' küsida.

Kuidas kohtusite ja millised on teie suhted praegu?

Saime tuttavaks 1990. aastal, kui Harry Männilist sai üks meie valitsuse majadusnõuandjaid. Hiljem oli ta peaministri majandussõprade klubi president. Ta tegi olulist tööd, et koondada valitsuse toetuseks eesti soost ettevõtjaid üle kogu maailma. Avas Eesti jaoks paljude kabinettide uksi, kuhu me muidu poleks pääsenud. Mind on Männil saatnud mitte ainult mitmetel kohtumistel Ladina-Ameerika riigijuhtide ja majandustegelastega, vaid loonud kontakte ka niisuguste paljude rahamaailma tippudega, keda ma kõrgelt hindan.

Aja jooksul on meie vahel tekkinud isiklikud sõprussuhted, tunnen hästi ka tema abikaasat ja lapsi. Võib öelda, et me käime käbi perekonniti. Harry Männil on minu noorema tütre Rosina ristiisa ja ta on palju kordi käinud Hundisilmal ning meie Viljaga tema kodus Venezueelas ja Costa-Ricas.

Mida arvate viimastest süüdistustest Männili aadressil?

Minu peaministriks oleku ajal ei esitanud Simon Wiesenthali Keskus ega mistahes muu rahvusvaheline organisatsioon mitte mingeid süüdistusi Harry Männili vastu. Usun seda, mida Männil mulle on kinnitanud - et tal ei ole midagi pistmist sõjakuritegudega. Ma ei ole näinud ka ühtegi tõsiseltvõetavat dokumenti, mis tõestaks vastupidist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing