?Hotell California? kõlab varsti elavas esituses

Vilve Torn 23. märts 2001, 00:00

Eagles alustas oma kotkalendu tagasihoidliku California stuudiobändina.

Produtsent John Boylan pani bändi 1970. aastal kokku Linda Rondstadti varubändina. Koosseisus olid Glenn Frey (kitarr), Bernie Leadon (band?o, mandoliin), Randy Meisner (basskitarr) ja Don Henley (trummid). Pärast seda kui The Eagles oli köitnud Rondstadti plaadifirma Asylum huvi, lasti välja omanimeline debüütalbum. See sai kuldplaadiks ja mitmed lood jõudsid top 40 hulka.

1973. aastal väljaantud kauamängiv Desperado ei olnud küll äriliselt sama edukas projekt, kuid plaadi melanhoolse nimiloo cover-versiooni on hiljem esitanud paljud teised artistid, nende hulgas ka Linda Rondstadt ise.

Järgmisel aastal ilmunud On The Border hittsingliga ?Best of My Love? võeti väga hästi vastu. Et ära kasutada tähtede soodsat seisu, lasi The Eagles kiiresti välja albumi One of These Nights, mis läks kohe edetabelite tippu ja võitis esimese neljast Grammy auhinnast top 10 singli ?Lyin? Eyes? eest.

Kuus aastat pärast bändi kokkutulekut, 1976. aastal lasi The Eagles välja oma hitikogumiku, mis on tänaseni jäänud enimmüüdud rokihittide kogumikuks. Pärast seda kui Leadonit asendas Joe Walsh ansamblist James Gang, salvestas The Eagles 1977. aastal Grammyga pärjatud plaadi Hotel California. Lisaks nimiloole, mis sai tuntuks oma äärmiselt pika kitarrisoologa, oli albumil veel mitu hitti.

Pärast lühikest pausi ja muudatusi koosseisus (Meisneri asemele tuli Timothy B. Schmidt) ilmutas The Eagles 1979. aastal plaadi The Long Run.

Plaat oli järjekorde tõestus, et nende valitud tee oli õige, ja selle singel ?Heartache Tonight? sai uueks hitiks.

The Eagles, kes tähistas uut aastakümmet live-albumi väljalaskmisega, läks 1981. aastal laiali. Kõik bändi liikmed hakkasid tegelema oma soolokarjääriga, kõige edukam neist oli aga Henley.

Endine trummar sai kriitikutelt ohtralt kiita lauljana ja laulude autorina ning võitis Grammy muusikaauhinna.

The Eagles tuli uuesti kokku 1994. aastal, korraldas vägeva kontserttuuri ja lasi välja müügitabeleid vallutava albumi Hell Freezes Over.

01.06. kl 20
Hartwall Arena
pilet 845?1135 kr
Helsingi, Pasila
Areenakuja 1
info tel (358) 9 6138 6246
www.lippupalvelu.fi

03.06. kl 19.30
Globen Stockholm, Globentorget 2
info tel (46) 7 7170 7070
www.biljett.se

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing