Kvaliteetaktsiad languse eesotsas

Peeter Koppel 23. märts 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel on täitumas nende ennustajate sõnad, kes mõni aeg tagasi hoiatasid: enne Nasdaq, siis Dow.

Selge on see, et tehnoloogiasektori aktsiatele negatiivset mõju avaldanud tegurid pidid ühel hetkel ka vana majanduse ettevõtetele mõjuma hakkama. Maailma suurima majanduse mitte eriti kiiduväärt olukord väljendus eile esmatarbekaupade Procter & Gamble?i teates 9600 töökoha koondamise kohta. Analüütikute hinnangul ei jää Procter & Gamble?i uudised vana majanduse ettevõtete hulgas viimaseks ning tõenäoliselt on teisigi kindlaks peetud ettevõtteid, kelle kasum jääb oodatust allapoole ning kes on sunnitud end restruktureerima.

Lisaks sellele hakkab ka aktsiaturgudele üha enam tunduma, et Nasdaq on võrreldes Dow Jonesi tööstusliku keskmisega juba suhteliselt palju kukkunud ning see sunnib nii mõndagi turuosalist oma positsioone kvaliteetaktsiate osas ümber vaatama.

Helsingi börsil oli eile taas halb päev. Lisaks USAst saadud negatiivsele indikatsioonile surus turgu allapoole ka üleeile avaldatud Saksamaa tööstususalduse indeks, mis näitab, et eurotsooni majanduskasv on aeglustunud. Eurotsooni majanduskasvu aeglustumine võib aga mõjuda negatiivselt näiteks Nokia mobiiltelefonide müügile. Praeguse seisuga müüb No-kia poole oma toodangust just eurotsoonis ning viiendiku USAs, kus majanduskasv on samuti aeglustunud.

Nokia aktsia sulgus 4,62 protsenti madalamal 27 euro tasemel.

Teine tõsine kaotaja oli Sonera, mis sulgus 6,16 protsenti madalamal 9,2 eurol. Maaklerite hinnangul ei olnud langus siiski tingitud ümberkorraldustest ettevõtte juhtstruktuurides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing