Hansapank võib Taupomasise saada aprilli alguses

ÄP 26. märts 2001, 00:00

?Taasavasime Taupomasise müügitehingu allkirjastamist puudutavad läbirääkimised Hansapanga esindajatega,? kinnitas Leedu Riigivarafondi juht Povilas Milasauskas. ?Mõlemad pooled on huvitatud, et müügileping oleks allkirjastamiseks valmis võimalikult kiiresti ehk juba järgmise kuu alguseks,? lisas Milasauskas.

Milasauskas märkis, et Riigivarafond vajab Hansapangaga tehingu allkirjastamiseks luba Leedu valitsuselt. Tehingu peavad heaks kiitma ka Leedu keskpank ja konkurentsiamet.

Riigivarafondi ja Hansapanga läbirääkimised Taupomasise erastamiseks katkesid pärast seda, kui Hansapanga 58% aktsiate omanik Swedbank ja peaaegu kogu Leedu suurima panga, Vilniaus Bankase omanik Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) teatasid ühinemiskavatsustest. Kahe Rootsi panga ühinemine annaks neile kontrolli 70% üle Leedu pangandusturust, seda kohalikud järelevalveorganid ei luba.

Hansapank sai neljapäeval nõusoleku Taupomasise ostuks ka Leedu konkurentsiametilt, kes ei näinud ühtegi põhjust, miks ei võiks panka Hansapangale müüa.

Eelmisel nädalal esitas Taupomasise erastamiseks ainsana pakkumise teinud Hansapank Leedu keskpangale taotluse Taupomasises üle 60% osaluse omandamiseks. Keskpank peaks otsuse langetama kuu aja jooksul. Leedu keskpank tahab enne heakskiidu andmist saada kindla garantii selle kohta, et üks pankadest müüakse ära ja kõik investeerimiskohustused täidetakse.

SEB on teatanud, et Euroopa Liidu ja Rootsi luba Swedbankiga ühinemiseks ei ole loota enne selle aasta kolmandat kvartalit ning alles siis otsustatakse, mis saab nende investeeringutest Lätis, Leedus ja Eestis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing