Laevaremonditehas ekspordib läände

Sirje Niitra 26. märts 2001, 00:00

Balti Laevaremonditehase (BLRT) peadirektori Fjodor Bermani hinnangul oli 2000. aasta ettevõttele edukas ja peaaegu kõik kavandatud ülesanded täideti. Hästi on alanud ka see aasta. Esimese kolme kuu käive peaks tulema 255 miljonit krooni ja kasum 40 miljonit krooni, aasta algusest on investeeritud juba 37 miljonit krooni.

Bermani sõnu sisendab optimismi asjaolu, et üha rohkem on tulema hakkanud tellimusi laevade remondiks lääne poolt. Venemaalt tulnud tellimuste osakaal on võrreldes 1999. aastaga kahanenud 19 protsendilt 4 protsendile ekspordi üldmahust.

Ettevõtte üldkäibest 250-300 miljonit krooni tuleb laevaremondist ja see osakaal peaks säilima edaspidigi. Ettevõtte haldusdirektori Dmitri Kubõ?kini sõnul on laevade remondi kõrval suured lootused rajatud nende ehitamisele. 20. märtsil andsid tehase esindajad Kaliningradi sadama mereadministratsioonile üle esimese välistellimusena poilaeva.

Suurim läbimurre leidis eelmisel aastal aset metalltarindite tootmises. Mullu valmis Norra firmade tellimusel 30 kalasöötmispargast kalakasvatuste tarvis üle maailma.

BLRT vajab laevade ehitamiseks hädasti Tallinna Meretehase ellingut. Ehkki tänaseks on BLRT omandanud 100% Meretehase aktsiatest ja lubanud kolme kuu jooksul tasuda kõik selle võlad kokku ligi 20 miljoni krooni ulatuses, ei saa seal normaalset tootmist arendada pankrotihaldur Kauri Rattuse vastutegutsemise tõttu, rääkis Kubõ?kin.

Seni on BLRT investeerinud Meretehase uuendamisse 5 miljonit krooni. Takistuste kõrvaldamise korral kavatseb BLRT luua Meretehases kuni 500 uut töökohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing