Spekulandid kergitavad Nasdaqit

Peeter Koppel 26. märts 2001, 00:00

Reedel jätkus ühendriikide aktsiaturgudel neljapäeval alguse saanud tõus.

Tõusu põhjused olid konkreetsete fundamentaalsete uudiste puudumisel siiski veel emotsionaalsed ja tehnilised. Spekulatiivsemad turuosalised leiavad, et vähemalt tehnoloogiasektori osas on turg põhjas ära käinud ja on asunud tasapisi ostupoolele, liigutades raha kvaliteetaktsiatest tehnoloogiasektorisse. See on esimene kord käesoleval aastal, kui raha liigub just selles suunas ning on seega vähemalt tehnoloogiasektori suhtes positiivseks signaaliks.

Samas kergitavad turgu ka lühikesi positsioone katvad spekulandid. Analüütikute hinnangul ei saa neljapäevasest ja reedesest tõusust veel pikemaajalisi järeldusi teha, sest kuigi käibed on tavapärasest suuremad, peaks nad trendi murdumiseks olema veelgi suuremad. Sellele lisaks on ebatõenäoline, et investorite usaldus aasta otsa surve all olnud aktsiaturu vastu nii kiiresti taastuda võiks.

Tehnoloogiakeskne Nasdaqi üldindeks sulgus reedel 1,63 protsenti kõrgemal 1928,68 punkti tasemel.

New Yorgi börsi aitasid plussi finantssektori tegijate, nagu American Express ja J.P. Mor-gan, aktsiad. Dow lõpetas 1,23 protsenti kõrgemal 9504,78 punktil.

Helsingi börsil aitas juhtaktsia Nokia kerkimine tõusule ka väiksemate tehnoloogiaettevõtete aktsiad ning börsi üldindeks HEX suutis lõpetada 5,7 protsenti kõrgemal 8741,73 punktil.

Nokia aitasid 9,2 protsendiga plussi 29,47 eurole uudised 50 miljonit aktsiat tagasiostmisest ettevõtte enda poolt ning USAst saadud positiivne indikatsioon. Aktsiate tagasiostmine näitab, et Nokia usub enda tulevikku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing