Telekomi aktsiat osta pikaajalise nägemusega

Kaja Koovit 26. märts 2001, 00:00

Reedese kauplemispäeva alguses kerkis Eesti Telekomi aktsia hind Tallinna börsil Ühendriikide tehnoloogiabörsi Nasdaq tõusu mõjul üle 3 protsendi võrra 69 kroonini.

Päeva jätkudes aktsia veidi nõrgenes ning sulgus 68 krooni tasemel ehk neljapäevasest sulgemishinnast 1,5 krooni kõrgemal tasemel.

?Eesti Telekomi aktsia on väga selges korrelatsioonis Nasdaqiga,? ütles investeerimispanga Suprema analüüsiosakonna juhataja Veikko Maripuu.

?Praegu võiks hakata Eesti Telekomi aktsiat küll vaikselt ostma, aga kiiret aktsiahinna tõusu ei ole loota,? ütles Ühispanga analüütik Sander Danil.

Selle aasta algusest on Eesti Telekomi aktsia odavnenud viiendiku võrra. Ajaloo kõrgeimal, 155 krooni tasemel kaubeldi Telekomi aktsiaga aasta tagasi, mil oma kõrgtasemel oli ka Nasdaq.

Analüütikute sõnul liigub Telekomi aktsia koos teiste telekommunikatsiooniettevõtete aktsiatega, seda vaatamata sellele, et Eesti Telekomil puuduvad teistele telekomiettevõtetele omased laenuprobleemid ning ettevõte suudab edukalt kasumit teenida. Konkurentsi avanemisega Eesti Telekomi kasum tänavu küll väheneb, kuid see on juba analüütikute fundamentaalselt põhjendatud aktsiahindadesse sisse arvestatud.

Aprillis kehtima hakkavad tariifimuudatused peaksid töötama Eesti Telekomi aktsiahinna kasuks, lausus Ühispanga analüütik Sander Danil.

?Meie arvestuste järgi tuleb Telekomile tariifitõusust küll rohkem lisaraha kui see 10 miljonit krooni, mis nad ise on välja öelnud,? ütles Danil.

Samas on 10 miljonit krooni Eesti Telekomi üle miljardi ulatuva mulluse kasuminumbri juures suhteliselt väikese tähtsusega.

Analüütikute hinnasihtidest on aktsia praegune turuhind aga poole madalam.

?Selleks et Telekom suudaks üldisest trendist välja murda ja aktsiahind hakkaks ülespoole liikuma, peaks juhtuma midagi väga säravat ja üllatavat. Sellist üllatust aga ei ole,? rääkis Maripuu.

Millal kogu sektori aktsiate hinnad taas ülespoole liikuma hakkavad, ei oska keegi kindlalt ennustada. Analüütikud loodavad, et edasise arengu suhtes saabub selgus veel selle aasta jooksul.

Arvestades telekomiettevõtete suurt võlakoormat, võib arvata, et saame näha nii mõnegi ettevõtte ühinemist, lausus Maripuu. Ebakindlust lisab, et jahtumise märke näitab ka seni suhteliselt kindlana püsinud Euroopa majandus.

?Lühikeses perspektiivis jääb Telekomi aktsia kindlasti kõikuvaks ning aktsiat ostes tuleb võtta pikaajaline nägemus,? lausus Maripuu.

Ta lisas, et viie aasta perspektiivis ei ole Eesti Telekomi äkilist ja suurt kasvu oodata, tegemist on rahuliku arenguga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing