Eesti Geenivaramu nõukogu koguneb kolme nädala pärast

26. märts 2001, 13:56

Eesti geenivaramu projektis poliitilisi otsuseid langetava sihtasutuse Eesti Geenivaramu (EGV) üheksaliikmeline nõukogu tuleb esimest korda kokku aprilli keskpaigas, ütles EGV tegevjuhi kohuseid täitev Krista Kruuv.

'Eesti Geenivaramu juhatuse ettepanek on, et nõukogu koosolek toimuks 19. aprillil,' täpsusas Kruuv.

Eelmisel nädalal nimetas Riigikogu omalt poolt kolm EGV nõukogu liiget, kelleks on Anti Liiv, Andres Tarand ja Toomas Vilosius.

Omapoolsed nõukogu liikmed on varem juba nimetanud valitsus ja Eesti Teaduste Akadeemia.

Valitsuse poolt on EVG nõukogu liikmeteks nimetatud haridusminister Tõnis Lukas, sotsiaalministeeriumi kantsler Hannes Danilov ja peaministri majandusnõunik Kersti Kaljulaid.

Teaduste Akadeemia poolt on EVG nõukogu liikmeteks nimetatud Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi korraline professor Richard Villems, Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku emeriitprofessor Ain-Elmar Kaasik ja Helsingi ülikooli biotehnoloogia instituudi direktor Mart Saarma.

Krista Kruuvi kinnitusel on põhimõtteliselt otsustatud, et osalus EVG nõukogu töös saab tasustatud. 'Konkreetset ettepanekut pole Eesti Geenivaramu juhatus veel teinud,' ütles Kruuv ja lisas, et juhatuse ettepaneku peab kinnitama sotsiaalminister.

Äripäevale teadaolevalt on ühe variandina kaalutud EVG nõukogu liikmete tasuks umbes 3000 krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing