Niguliste aknad ajasid muinsuskaitsjad tülli

26. märts 2001, 07:58

Niguliste kiriku juhtkonna kava panna pühakoja paarikümnele aknale soojuse ja müra kaitseks juurde kirikule tavapäratud pakettklaasid ajab muinsuskaitsjad tülli, kirjutab Postimees.

Eesti Kunstimuuseumi filiaali Niguliste kiriku juhataja Tarmo Saaret ütles, et plaani lisada umbes 20-le kiriku aknale topeltaknad on põhjustanud soov tagada hoones oleva ülihinnalise ning ka maailma mastaabis haruldase kunstikogu senisest parem kaitse.

Saaret märkis, et praegu on suurtele kirikuakendele tuuletõmbuse ja soojakao takistamiseks pandud plastikaatkiled. Lisaks temperatuuri hoidmisele takistaksid pakettaknad ka tänavalt tuleva müra jõudmist kirikusaali.

Pakettakende panek on aga kogunud kriitikat Eesti Muinsuskaitse Seltsilt selle aseesimehe Jaan Tamme kaudu ja kunstnik Urmo Rausilt. Raus nimetab pakettakende ideed arulagedaks ning mõlemad mehed kutsuvad üles läbi viima põhjalikke rahvusvahelisi uuringuid.

Kiriku juhtkond näeb Prantsusmaal vitraazhi ja restaureerimist õppinud Rausi ägeda rünnaku taga soovi saada kiriku ajalooliste akendega seoses tööotsa, mis pakettakende projektiga tema eest minema libiseb.

Endise muinsuskaitseinspektsiooni juhi Tamme pahameele taga näevad kirikutegelased aga paljuski mehe kunagist tüli inspektsiooni praeguse juhiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing