Täna asutatavale Eesti Geenivaramule on juba juht leitud

26. märts 2001, 13:40

Sotsiaalminister Eiki Nestor kirjutab täna pärastlõunal notari juures alla sihtasutuse Eesti Geenivaramu (EGV) asutamislepingule, ütles EGV tõenäone tegevjuht Krista Kruuv.

'Seega kinnitatakse Eesti Geenivaramu juriidilises mõttes alles täna,' ütles Kruuv. Valitsus moodustas sihtasutuse Eesti Geenivaramu 6. märtsil.

Kruuvi sõnul pole EGV juhatus veel tegevjuhti valinud. 'Mulle on tehtud ettepanek asuda tegevjuhi kohale ja ma olen oma jah sõna öeldnud,' sõnas Kruuv ning lisas, et sisuliselt ta siiski juba tegeleb asjaajamisega. 'Näiteks sellega, et Eesti Geenivaramu saaks kahe nädala pärast kolida Tartu kesklinnas Vallikraavi tänavas asuvatesse kontoriruumidesse,' täpsustas Kruuv.

Kruuv ei osanud öelda, kui suured saavad olema EGV juhatuse liikmete tasud. 'Juhatus pole organisatsiooni eelarvet veel arutanud,' põhjendas Kruuv.

EGV juhatusse kuuluvad molekulaarbioloog Priit Kogermann, Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi professor Andres Metspalu, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Jaanus Pikani ja Krista Kruuv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing