Toyota esitles reedel oma esimest F1 autot

Tõnu Tramm 26. märts 2001, 13:05

Toyota Motor Corporation esitles reedel, 23. märtsil, maailmale oma esimest F1 autot, mille arendamiseks ja väljaehitamiseks kulus 19 kuud. Kolmeliitrilise V10 mootori jõul liikuv Toyota võidusõiduauto alustab kihutamist F1 karusellis 2002. aasta hooaja avavõistlusest.

Ehkki Toyota ei lähe F1 kaotama, ei loo nad ka väga suuri illusioone võidu osas. 'Auto välja töötamiseks kulunud miljonid ei taga kohest võitjatiitlit. Sellele kinnitust ei ole vaja kaugelt ajaloost otsida', tõdes Toyota Motorspordi juhataja Ove Andersson. 'Esmaülesandeks oleme endale seadnud tippauto loomise, mis oleks võistlushetkel parim ja vastupidavam. Alles seejärel saame unistada maailmameistri tiitli võitmisest.'

Otsus tulla F1 sarja oli Toyotal pikalt ette planeeritud. Kusagil mujal, kui F1 võistlustel ei määra tulemuse saavutamisel sedavõrd tähtsat osa auto tehnilised omadused, lisaks sellele on F1 jälgimine jalgpalli MM ja olümpiamängude järgselt maailma kolmanda vaadatavusega spordietendus.

'Meil oli loomulikult ka võimalus anda oma suurepärane mootor mõne, juba kuulsa F1 tiimi kasutusse, kuid see ei tundunud meile eriti õige otsusena. Kui Toyota suudab ehitada täiuslikke tänavaautosid, korralikke ralliautosid, siis miks ei peaks ta suutma ehitada täiuslikku F1 autot. Sellisel moel õppime me ka ise palju rohkem,' lausus Ove Andersson.

Järgneva 11 kuu jooksul seisab Toyota"l ees uue F1-auto katsetuste ja testiprogramm, armuaeg mille jooksu Mika Salo ja Allan McNish peavad andma kõik, et välja selgitada arendamist vajavad sõlmpunktid.

Kilomeetrite mõõtmine jätkub edaspidi nii Toyota kodurajal Paul Ricardil, kui ka teistel F1-sarja ovaalidel.


Toyota F1 andmed

Mootor Toyota V10, silindritevaheline nurk 90 kraadi
Maht, cm3 2 998

Mõõdud, mm
Pikkus 4 620
Teljevahe 3 120
Rataste vahe, mm
ees 1 450
taga 1 390
Kaal 600 kg koos piloodiga.

Allikas: TOYOTA BALTIC AS

Lisateavet saab aadressilt: http://www.toyota-f1.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing