E-posti võltsimist saab edukalt vältida

27. märts 2001, 00:00

www.cyber.ee/infoturve/ressursid/smail/index.html

ASis Cybernetica tegeletakse infoturbe problemaatikaga juba 1992. aastast. Firma kodulehel käsitletakse põhjalikult elektroonilise kirjavahetuse turvalisuse probleeme. Nagu teada, on meie igapäevane e-suhtlus äärmiselt ebaturvaline. Pajudele ettevõtjatele ei meeldi riigi poolt esitatud nõue sidefirmadele, et loodaks ligipääsukanalid kõigi elektrooniliste kirjade lugemiseks. Cybernetica koduleheküljelt leiab mitmeid nõuandeid, kuidas firma e-turvalisust suurendada.

Veebilehel esitletavad materjalid on suunatud küll rohkem arvutispetsialistidele, kuid siiski sobilikud tutvumiseks kõigile, kes puutuvad igapäevaelus arvutitega ja elektronpostiga tavakasutaja tasemel kokku.

Kasulik on tutvuda krüptograafia kiirkursusega, mis selgitab ülevaatlikult selle turvavahendi olemust. Kõik me oleme nooruses koostanud salakirju ja just sellel põhimõttel on võimalik ka meie elektronkirju võõra lugeja eest kaitsta. Turvateenuste peatükk tutvustab erinevate rünnete iseloomu ja erinevaid mõisteid. Selgitatakse, mida tähendab andmepüük, mille käigus kopeeritakse võõrast infot osapoolte teadmata, kuidas halvatakse elektronposti ning hoiatatakse kõige lihtsama ründe, võltsingu eest sõnumivahetussüsteemis. Näited on selguse huvides illustreeritud. Samuti vaadeldakse rünnete tõkestamiseks kasutatavaid turvamehhanisme.

Arvuti tavakasutaja jaoks on veebilehel ka väike erialasõnastik. Lisaks sõnaseletustele on ära toodud ka rahvusvaheliselt kasutatavate turvaterminite tõlked koos ingliskeelse vaste ning ISO-viitega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing