Kuue kuu Euribor sügiseks 4 tasemel

Kaja Koovit 27. märts 2001, 00:00

?Turu ootuste kohaselt peaks 6 kuu Euribor olema sügiseks 4 protsendi tasemel,? ütles Hansapanga intressitoodete kauplemise osakonna juhataja Allan Marnot.

?Eks see ole eluasemelaenu võtnud inimestele kindlasti hea uudis,? lisas ta.

Turu ootused põhinevad arvamusele, et Euroopa Keskpank (EKP) langetab intressimäärasid tänavu 75 baaspunkti võrra.

Rekordilisel 5,2 tasemel oli 6 kuu Euribor eelmise aasta oktoobri viimasel päeval. Madalaimal 2,586 tasemel aga 14. mail 1999. aastal.

Marnoti sõnul ootab turg, et Euroopa Keskpank langetab juba sel nädalal intressimäära 0,25 protsendipunkti, varasuvel 0,25 protsendipunkti ning enne aasta lõppu veel 0,25 protsendipunkti võrra

Kauppalehti Online kirjutas eile, et Euroopa Keskpank võib neljapäeval turge üllatada ja alandada põhilist baasintressi seniselt 4,75 protsendilt 4,5-le või veelgi madalamale.

Euroopa Keskpank on tunnistanud, et eurotsoonis on inflatsioonisurve vähenenud ning majanduskasvu väljavaated on halvenenud.

Prantsusmaa keskpanga president Jean-Claude Trichet ütles eelmisel nädalal, et USA majanduskasvu aeglustumise mõju on Euroopas juba selgelt tunda, kuid Euroopal aitab survele vastu seista ühisvaluuta. Ühendriikide majanduskasvu jahtumise valguses on Euroopagi selle aasta majanduskasvu prognoose kärpinud. Financial Times vahendas Euroopa Keskpanga peaökonomisti Otmar Issingi sõnu, kes möönis, et Euroopa majanduskasvu riskid on viimastel nädalatel suurenenud.

Eile avaldatud Saksamaa veebruarikuu impordi- ja tootjahindade tõus oli suurem, kui analüütikud ootasid. Uudisteagentuuri Bloomberg teatel raskendab see Euroopa Keskpangal neljapäeval intressimäärade langetamist põhjendada.

Marnot märkis, et ühe kuu numbrid ei tohiks olla keskpanga jaoks otsustamisel oluline tegur. ?Euroopa Keskpank on pigem valmis lubama väikest inflatsiooni kui majanduskasvu kadumist,? lausus ta.

Allan Marnoti sõnul tugineb Euroopa Keskpank oma otsuse langetamisel Ühendriikide majandusnäitajatele, Euroopa majandusnäitajatele ning valuutakursile.

Kuigi poliitilises plaanis oleks Euroopa Keskpank huvitatud tugevast Euroopa ühisrahast ning pariteetsusest (1:1 kurss) dollari suhtes, mis intressilangetamise otsust ei toeta, räägib majanduse jahtumine intressilangetamise kasuks.

?Mina seekord veel keskpangalt intresside langetamist ei ootaks, küll aga järgmisel korral,? lausus Marnot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing