Sakslased keelustasid Eesti tööjõu

Violetta Riidas 28. märts 2001, 00:00

Praegu on eksport Saksamaale vaid 60%. Põhjus, miks eestlastel Saksamaal ehitada ei lasta, on proosaline ? liiga odav ja kvaliteetne töö. Ettekäändeks tuuakse sõnapaar non eu.

OÜ Palmatin juhataja Kaljo Valler kehitab tekkinud olukorda kommenteerides õlgu: ?Kui Saksamaa majandusministeeriumi esindaja proua Zilling kuulis, et meil on vaja töölube ainult kolmele-neljale mehele, arvas ta, et asi saab kiiresti korda. Ootame nüüd Brüsselist kooskõlastust juba ligi aasta.?

Andrus Minn Mountain Loghome?ist tegi Saksamaa tööametile järelepärimise, et äkki leitakse siis vastavad spetsialistid sakslaste endi hulgast. Kahe kuuga leiti kaks meest, kes olid valmi proovima. Kuna eestlased ise maju püstitada enam ei tohi, müüakse toodang sinna ehitusmaterjalide komplektidena.

Kaljo Valler toob veel ühe näite sakslaste nöökimisest: ?Vaksik püstitas maju ja kohale saabus ehituspolitsei, kes töömehed minema ajas, kuna eestlased ei tohi ehitada. Vaksik palus siis Soome kolleegidel tööd jätkata. Kolm nädalat käis ehituspolitsei ka neid kontrollimas ning pani siis ehituse seisma põhjendusega, et ei tohi püstitada Eestist toodud maju. Pärast nädala pikkust sekeldamist said nad töö ära lõpetada.?

Praeguseks on olukord selline, et Eesti palkmajaehitajatel tuleb suu Saksamaa turust vähemalt kümneks aastaks puhtaks pühkida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing