Valmis tööriistakasti pole mõtet osta

Ain Alvela 28. märts 2001, 00:00

Kodust tööriista-valikut koostades ei tasu usaldada valmis riistakomplekte, sest selliste kvaliteet on üldjuhul alla igasugust arvestust.

Üldiselt sisaldavad juba tehases komplekteeritud tööriistakohvrid peamiselt auto remontimiseks vajalikke võtmeid, millest enamikku koduses majapidamises tarvis ei lähe. Samuti on sellised riistad sageli ka suhteliselt viletsa kvaliteediga. Eriti kehtib see arvukates postimüügikataloogides pakutavate riistakastide kohta.

Ka kodutööriistade komplektides võib olla asju, mis hiljem täiesti kasututeks osutuvad. Sellepärast soovitavad tööriistade importijad ja müüjad kauplustes pakuta põhjal ise endale vajalikest riistadest koosnev tööriistakast komplekteerida, sest siis saate sinna tõepoolest ainult vajalikud riistad. Sõltuvalt asjadest ja nende kvaliteedist võib selline tööriistakomplekt küll kuni 6000 krooni maksma minna, samas kehtib siingi rusikareegel, et mida kallim, seda kvaliteetsem.

Koos soetatud tööriistadega on mõttekas osta ka spetsiaalne kast, et asjad pärast suvalises kohas laiali ei vedeleks. Kastide valik on poodides kaunis lai, alates väikestest plastmasskohvritest ja lõpetades metallist tööriistakastidega. Nii-öelda universaalseks riistakastiks, mida ka kõige rohkem ostetakse, peavad müüjad lõõtsana lahtikäivaid plastmasskaste, kus on kohad nii tööriistade kui ka kruvide, mutrite, naelte ja muu peenikese kraami tarvis.

OÜ Satter Tööriistad tootejuht Tarmo Udras märkis, et paljuski oleneb tööriistade vajadus sellest, kas inimene elab korteris, majas või hoopis talus.

Kui korterielanikule piisab lihtsast 300grammisest haamrist, kuni number 19 suurustest leht-silmusvõtmetest, näiteks kolmest erinevast kruvikeerajast ja erinevatest näpitsatest, siis maja juures läheb kindlasti tarvis ka käsisaagi, kirvest, tööriistu torutööde jaoks, aia hooldamiseks jmt.

Koduseks kasutamiseks tasub valida ennekõike ikkagi laiatarbetööriistade hulgast. Ei ole mõttekas osta hirmkallist komplekti, mida kasutatakse vaid paar korda aastas.

Ma pole ka klientidele eriti soovitanud osta juba valmis komplekteeritud tööriistakohvreid, sest sellistega saab inimene kaasa suure hulga tarbetuid esemeid, samas kui vajalikud asjad tuleb ikkagi juurde osta. Kahjuks ei teagi, et oleks müügil ka selliseid komplekte, kus mutrivõtmete ja kruvikeerajate kõrval oleksid ka näiteks haamer, saag, kasvõi mõõdulint ja töökindad, mida ikka majapidamises tarvis läheb.

Tööriistade valik oleneb ju suuresti inimese iseloomust ja harjumustest, samuti sellest, kas ta elab korteris või majas ? kellele meeldib puutöö kallal nokitseda, kes vajab metallitöö riistu.

Profitööriista erinevus asjaarmastaja omast seisneb põhiliselt kvaliteedis. Mis aga ei tähenda, et laiatarbetööriist kohe kätte ära laguneks. Kodutöödeks on nad piisavalt vastupidavad ja töökindlad.

Vt. ka joonist: Näitlik kodune tööriistakast ? 815 krooni

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing