Eestil lootus Venemaa impordikeelust pääseda

28. märts 2001, 08:08

Eestil on võimalik pääseda Venemaa ootamatult kehtestatud liha-, kala- ja piimatoodete sisseveo keelust, sest idanaabri veterinaarid andsid oma otsuses muu hulgas märku, et iga riigiga saab keelu mahavõtmisest eraldi rääkida, kirjutab Postimees.

Venemaa riikliku veterinaariainspektori otsusega ei tohi suu- ja sõrataudiohu tõttu alates üleeilsest Euroopast enam mingeid liha ega piimatooteid riiki tuua. Keeld kehtib esialgu 21 päeva.

Esmaspäeval vastu võetud otsuse koopia eile kätte saanud veterinaar- ja toiduamet saatis omakorda Venemaale vastukirja, milles palus keelu läbi vaadata, kinnitades, et Eestist ei ähvarda neid mingi taudioht.

Ameti peadirektor Ago Pärtel rääkis Postimehele, et importi keelavas otsuses oli sees huvitav punkt, millest võis aru saada, et kõigil keelu alla sattunud riikidel on võimalik see läbirääkimiste käigus lahendada.

Taudikartusega kehtestatud liha-, kala- ja piimatoodete impordikeeld Euroopa riikidest tõstab ekspertide hinnangul Venemaal lihahindu vähemalt 15-30 protsenti ja naasta võivad järjekorrad.

Ajalehe Kommersant andmeil impordib Venemaa Euroopast kokku 30-40 protsenti tarbitavatest lihasaadustest. Seetõttu ennustatakse juba lähipäevadeks sea- ja loomaliha hinna tõusu umbes 15 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing