Salmonelloos viis kolm Turba poissi surmasuhu

28. märts 2001, 08:28

Möödunud pühapäeval Turbas paneelmaja korteris ühise laua taga söönud kolm poissi tundsid ööl vastu esmaspäeva tugevaid valusid, oksendasid ning viidi esmaspäeval üliraskes seisundis salmonelloosidiagnoosiga haiglasse, kirjutab Postimees.

Martin (14) lamas perearsti välja kutsutud kiirabi saabumisel oimetuna voodis, olles ligi pool ööpäeva valudes ning 40kraadises palavikus piinelnud ning kaotanud organismist palju vedelikku. Nooruk avas vaevu silmad ega reageerinud süstlatorkele.

Martini vend August (17) oli samuti kahvatu ning kõhulahtisusest ja palavikust kurnatud, kuid veidi paremas seisus.

Keila kiirabiarst Mare Liiger ütles, et kahe Turbas elava venna seisund oli eluohtlik. ?Panime neile kohe tilgutid, teel Tallinna Merimetsa haiglasse said mõlemad organismi tagasi poolteist liitrit vedelikku,? rääkis arst. ?Ma pole nii rasket salmonelloosijuhtumit näinud seitse aastat.?

Kiirabiarsti sõnul rääkis Martini ja Augusti ema arstidele, et oli neile kella 17 ajal õhtusöögiks makaronidega kanahakkliha valmistanud. Noorukitel hakkas halb juba öösel.

Poiste ema, kes ei soovinud oma nime avaldamist, ütles eile õhtul, et ta ei pea kindlaks süüdlaseks hakkliha ning nakkus võis tulla ka munadest. Mõlemad toiduained ostis ema Turbas asuvast Keila tarbijate ühistu kauplusest.

Tervisekaitseinspektsiooni võtab täna Turba kauplusest analüüsiks kaasa nii kanamune kui ka kanahakkliha.

Talleggi müügidirektor Kai Rimmel ütles, et kontrolli alustab ka Tallegg, korjates müügilt ära sama kuupäeva hakklihapartii ja võttes sellest täiendavaid analüüse. ?Selle partii lihale tehti tehases salmonelloosiproov, mis oli negatiivne,? ütles Rimmel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing