Hansapanga aktsia vastuvoolu ujumas

Raivo Sormunen 30. märts 2001, 00:00

USA turgude langus ja negatiivsed meeleolud Euroopas viisid eile valdavalt miinusesse ka koduturul noteeritud aktsiad.

Negatiivseim oli päev Eesti Telekomi aktsial, mis vajus 2,2% ja sulgus 67,25 kroonil. Euroopa telekomisektor tervikuna eriti suuri kaotusi ei tundnud, kuid see-eest läks halvasti meie lähinaabritel. Suure võlakoorma all siplev Eesti Telekomi suuromanik Sonera aktsia kaotas päevaga oma väärtusest üle kümnendiku kartuses, et investeerimispangad hakkavad ettevõtte reitingut alandama. Halvasti läks ka lõunanaabril Leedu Telekomil, mille aktsia kolises eile alla ligi 5%. Hirm telekomisektori arengu kiire jahtumise pärast hoiab investoreid endiselt murelikena.

Päeva esimesel poolel miinuses liikunud, kuid pärastlõunal sellest välja tulnud Hansapanga aktsia sulgus teist päeva järjest plusspoolel, tõustes eile 1,1% 132 kroonini.

Veidi võis Hansapanga aktsia vastu positiivsust tõsta rahvusvahelise investeerimispanga Nomura raport, mis kergitas Hansapanga aktsia selle aasta hinnasihi 200 kroonini, ning mis soovitab aktsiat osta.

Ettevõtte suureks eeliseks loeti seda, et Hansapank tegutseb Balti pangandusturul, mille kasvamise kiirus ja potentsiaal on endiselt suur. Eriti käib see Läti ja Leedu pangandusturu kohta.

Hansapanga aktsiat peaks toetama ka see, et Leedu keskpank andis pangale praktiliselt nõusoleku Leedu Hoiupanga erastamiseks. Siiani on pank saanud nõusoleku Leedu konkurentsiametilt ja riigivarafondilt. Võib arvata, et Leedu riigiametnikud on tegelikult üsna selle poolt, et nad Leedu Hoiupangast lahti saavad, ja lasevad selle hea meelega Hansapangal üles ehitada. Väheneksid Leedu riigi kohustused Leedu rahva ees ja riigi eelarvesse lisanduks paarsada mln litti.

Kuna Hansapank tegi ainsana Leedu Hoiupanga erastamiseks pakkumise, peaks trumbid Hansapanga käes olema. Peale selle ei tohiks erastamisprotsessi segada ka Vilniaus Bankase omaniku SEBi ja Hansapanga omaniku Swedbanka liitumine, mis kindlasti ei toimu enne selle aasta kolmandat kvartalit. Selleks ajaks aga oleks Leedu Hoiupank juba Hansapanga kontrolli all ja siis on juba teised mängureeglid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing