Karupoeg Puhhi sõber oli Küülik

Vilve Torn 30. märts 2001, 00:00

Kuusmani sõnul võib poes müüma hakata juba paarinädalasi küülikulapsi.

?Mida suurem puur, seda parem,? ütleb Kuusman. Saadaval on plastmasspuurid ning traadist puurid. Viimastel on eriline konstruktsioon: aluseks on plastikkarp ning peal on traadist võre. Traadist võrega puuridel on plastmasspuuride ees suur eelis: ?Õhk käib paremini läbi,? ütleb Kuusman. Puuride hinnavahemik on 650?850 krooni.

Puuri põhja soovitab Kuusman panna saepuru, mis on segatud kassiliivaga. Lisaks kuivatatud heina. Poolekilone Eesti kuivheina pakk maksab poes 15 krooni ning sellest jätkub viieks päevaks.

Puuri nurka tuleb Kuusmani sõnul asetada küüliku WC-kast (maksab 55 krooni) ning veenõu. Soovi korral võib joogipudeli (maksab 45?65 krooni) panna ka puuri seina külge. Vett tuleb jooginõus vahetada iga päev. ?Küülik õpib kiiresti WCd kasutama. Et seda harjumust loomas paremini juurutada, tuleks küülikut pärast koju toomist paar päeva kindlasti ainult puuris hoida.?

Küüliku majas peab olema ka vähemalt kaks toidukaussi (soovitatavalt metallist, et ära ei näriks), üks kuivtoidu jaoks, teine suurem ? köögiviljade, rohelise ning heina tarvis. Oluline on ka mineraalkivi (maksab 18?34 krooni).

Kõige paremini sobib neile näriliste kuivtoit (müügil 25?65 kr/kilo). Kuivtoitu võib Kuusmani sõnul anda küülikule iga päev. Samuti sööb küülik meelsasti porgandit, kaalikat, õunu, kapsast, värsket heina ja lehtsalatit. Puurinurka võib panna ka kuivanud saianuki või puuviljapuu oksi. Viimaseid armastab küülik eriti närida, teab Marika Kuusman.

Küülik vajab karvahooldust, kuid veega neid üleni pesta ei tohi. Karvahoolduseks on olemas eraldi kuiv?ampoonid. Neid on lihtne kasutada, pihustad peale ja ongi kõik. Kammida võib küülikut küll ning see on hea ka massaa?i mõttes. Erilist hoolitsust vajavad muidugi angooraküülikud. Spetsiaalsed kammid on poes müügil ning need ei maksa palju.

Välja võib küüliku vabalt viia, sest küülik pole külmakartlik loom. Samas ei taha küülik tuuletõmbust.

Kodustes tingimustes võib küüliku toas vabalt ringi jooksma lasta. Seda juhul, kui keegi looma tegemisi kõrvalt jälgib. ?Küülik närib jalanõusid, mööblit, elektrijuhtmeid.?

Küülik ei taha solgutamist. Nad on õrnad loomad, kelle käpad murduvad kergesti. Samuti ei tohiks küülikut kogu aeg kõrvust tirida.

Enimlevinud haigused on sooleparasiidid, seedehäired, kirbud. Kirpude vastu aitab kõige paremini Frontline?i nime kandev aerosool (140?160 kr).

Kuusmani sõnul on kõige nõutavam kaup lontkõrv-küülikud (maksavad kuni 800 krooni). Väga nõutud on ka angooraküülikud ja siiami küülikud (maksavad kuni 700 krooni). Kes tahab veidi omapärasemat küülikut, tehku valik aga lõvilakk-küüliku kasuks (maksab kuni 600 krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing