Kõnede hinnatõus kindel

Viktoria Korpan 30. märts 2001, 00:00

?Sideamet analüüsis uue hinna kulupõhisust ja leidis, et see on kooskõlas õigusaktidega,? ütles sideameti peadirektor Jüri Jõema eile. ?Samas leidsime, et on tegemist umbes 20?25 protsendi suuruse hinnatõusuga, millega teenib Eesti Telefon meie arvutuslike prognooside kohaselt 31 miljonit krooni lisatulu aastas.?

Varem on ASi Eesti Telefoni juhatuse esimees Valdo Kalm, et muudatus toob 10?20 miljonit krooni lisatulu.

?Probleemiks on suhted teenuste pakkujate vahel ja sidumistingimused, mis peegelduvad lõpuks lõpptarbija jaoks tasumäärades,? rääkis Jüri Jõema. ?Leidsime, et ET peab muutma operaatorivahelisi sidumislepinguid ja 1. aprillist hakkab ET klientide jaoks Tele2, Unineti ja Top Connecti võrkudesse helistamiseks kehtima 34sendine minutihind, tegime vastava ettekirjutuse.?

1. märtsil kuulutas ET välja, et ET võrgust Tele2, Unineti ja Top Connecti võrkudesse helistamiseks on põhiajal minutihind 57 senti.

Sideamet otsustas samuti, et ET peab kohtlema võrdselt ka kõigi operaatorite sissehelistamiskliente ning peab kõigil võimaldama Internet 901 Bonus paketi kasutamist, millega on interneti minutihind põhiajal 20 senti minuti eest.

ASi Eesti Telefon juhatuse liige Ahto Orav kinnitas eile, et Eesti Telefon on sideameti ettekirjutusi täitnud.

?Meie arust õiglus võitis ja oleme sideameti otsus meid rahuldas, et meie võrku koheldakse nagu ETi võrku,? ütles ASi Uninet juhatuse esimees Markus Nisula. ?Sideamet näitas oma võimu ja tegi seda õigel hetkel.?

OÜ Levicom Broadband (Tele2) juhatuse esimees Ivar Lukk ütles eile, et vaatamata Eesti Telefoni otsusele lubada oma klientidel helistada odavalt ka teistesse võrkudesse sunniti Tele2 selleks nõustuma ajutise kahjuliku sidumishinnaga.

Luki sõnul peaks sidumishind olema 8 senti minuti eest praeguse 14sendise hinna asemel. ?Seadus näeb ette, et sidumishinnaks on 25 protsenti riigisisese kõne hinnast, mis on 1. aprillist 34 senti, ehk 8 senti minut, Eesti Telefon vaidleb aga sellele vastu,? rääkis Lukk. ?14sendise sidumishinnaga oleme me sunnitud kohaliku kõne teenust kahjumiga pakkuma. Sellest hoolimata on meie klientidel aprillist võimalik valida kõiki kõneliike, ka kohalikke kõnesid, ja seda Eesti parimate hindadega.?

Tele2 on rahul sideameti otsusega, mis sundis Eesti Telefoni loobuma hindade diskrimineerimisest helistamisel Tele2 telefoni- ja internetivõrkudesse.

?Nüüd on selge, et kõik kliendid saavad Eesti Telefoni võrgust meile helistada või internetiteenust kasutada samadel tingimustel kui Eesti Telefoni oma võrku,? lausus Lukk. ?Usume, et ka sidumishindade probleem saab peatselt lahenduse.?

Kuigi Eesti Telefon saab 30 miljoni kroonise lisatulu uuest ühtsest kõneteenustest ennustavad analüütikud ettevõttele olulist kasumilangust. Eesti Telefon teenis mullu 417 mln krooni puhaskasumit 2,66 mld kroonise käibe juures.

Trigon Capitali peaanalüütik Toomas Reisenbuki sõnul prognoosivad nad Eesti Telefonile selleks aastaks 180 mln kr kasumit ja emafirmale Eesti Telefonile 837 mln kr kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing