Flora suuraktsionär sai kohtult keelu

30. märts 2001, 08:45

Tartu maakohus keelas Tartu Flora uuel juhatuse esimehel ja suuraktsionäril Peeter Laursonil tehingute teostamise tema valduses olevate Tartu Flora aktsiatega, kirjutab Tartu Postimees.

Asja andsid kohtusse Tartu Flora nõukogu liige Maie Reisel ja endine pearaamatupidaja Silvi Zimmermann, kes leidsid, et aktsiate ostu-müügitehingutega on Laurson rikkunud jämedalt äriseadustiku sätteid ja Tartu Flora põhikirja.

Samuti leidsid Reisel ja Zimmermann, et neist rikkumistest oli teadlik ja kiitis need heaks ka Tartu Flora juhatuse teine liige Imre Freiberg. Laurson ja Freiberg soovisid nii toimides saada enda kätte aktsiate kontrollpakki aktsionäride erakorralise koosoleku ajaks, väidavad Reisel ja Zimmermann.

Kohtunik Andrus Miilaste selgitas, et see määrus on kohtu vahekäsund hagi tagamiseks ning asja sisuline arutamine on ees. Miilaste kinnitusel ei tohi Laurson tema omanduses olevate aktsiatega tehinguid teha ja seda kontrollib kohtutäitur.

Freiberg ütles, et küll võib Laurson osta ja müüa uusi aktsiaid.

Zimmermanni väitel püüavad Freiberg ja Tagaväli endiselt aktsiaid kokku osta. ?Nad helistavad inimesele öösel, tulevad koju, ähvardavad töölt lahti lasta,? ütles Zimmermann.

Vahepeal on Tartu Flora esitanud Zimmermanni vastu uue süüdistuse. Raul Tagavälja saadetud pressiteates seisab, et pärast enda tagandamisest teadasaamist tegi Zimmermann kahtlasi pangaülekandeid üle miljoni krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing