Inno Tähismaa • 30 märts 2001

President George Bush soodustab atmosfääri globaalset soojenemist

USA president George Bush teatas, et ei kirjuta alla Kioto kliimareguleerimise lepingule, sest see on kahjulik riigi majandusele, edastab .

Selle lepingu kohaselt peaks USA 2012. aastaks vähendama süsihappegaasi paiskamist atmosfääri 5% võrra võrreldes 1990. aastaga.

USA, kus elab alla 4% Maa elanikkonnast, vastutab 25% süsihappegaasi paiskamise eest atmosfääri.

'Me ei tee midagi sellist, mis teeks kahju meie majandusele, sest eelkõige hoolitseme me inimeste eest, kes elavad Ameerikas. Sellised on minu prioriteedid,' teatas Bush enne kohtumist Saksamaa kantsleri Gerhard Schröderiga, kes on lepingu aktiivne toetaja.

Bushi avaldust kommenteerisid negatiivselt nii Gerhard Schröder, kui ka Prantsusmaa keskkonnaminister Dominique Voynet ja ELi keskonnakaitse volinik Margot Wallstrom.

Bushi positsioon, kirjutab The Independent News, on kooskõlas tema sõprade huvidega rasketööstusest. Bush ise, asepresident Dick Cheney ja majandusminister Don Evans on seotud naftatööstusega, riigikassa sekretär Paul O"Neill alumiiniumitööstusega ja siseminister Gale Norton kompaniidega, mis toodavad seatina.

Hetkel kuum