Firmad viivad arvutid maale

Viktoria Korpan 02. aprill 2001, 00:00

?Usume, et see projekt huvitab mitte ainult Hansapanka ja see projekt pole Hansapanga PR-kampaania, PRi annaks odavamalt teha,? lausus Hansapank Eesti juht Raul Parusk. ?Lisaks praegustele firmale soovivad veel mõned ettevõtted Vaata Maailma projektiga liituda, liitumust kaaluvad Starman, Microsoft ja Ericsson.?

Kuu alguses teatas seitse Eesti suurfirmat, et investeerivad e-riigi arendamisesse 250 miljonit krooni ja projekti Vaata Maailma raames finantseerivad avalike IT-punktide internetiühendusi, elanike koolitamist ning soodsatel tingimustel arvutite soetamist.

?Põhitöö on praegu luua organisatsiooniline struktuur, sihtasutus, mis hakkab selle projektiga tegelema,? märkis Parusk.

?Põhiasi on kaardistada vajadusi ja vaadata, mis tuleb teha,? lisas Vaata Maailma projekti ühe partneri, arvutitootja IBM Eesti esinduse juht Valdo Randpere.

Vaata Maailma projekti juht Alar Ehandi rääkis, et avalike internetipunktide loomiseks tuleb igasse maakonda 10 ja Tallinna 30 uut arvutikomplekti. Eelmisel nädalal tõi Hansapank Põlvasse 10 arvutit.

Raul Paruski sõnul kavatseb pank peale avalikele internetipuntidele ja Hansapanga kontorites oleva umbes saja arvuti, mille abil saab ainult Hanza.neti kasutada lisada veel arvuteid, mille kaudu oleks ligipääs internetti. ?Paneme arvutid sinna kontoritesse, kus on ruumi,? rääkis Parusk. ?Üsna vaese ühiskonna jaoks on meil interneti kasutamine hästi levinud tänu firmadele. Neid, kes suudavad koju arvutit osta, ei ole palju. Kui vaadata keskmist soomlast ja keskmist eestlast, siis soomlane jõuab endale koju kergemini arvutit osta.?

Paruski sõnul on praegu e-maksuamet kõige parem näide, kuidas saab riigiasutuse internetti viia.

?Kui inimene läheb tavalisesse maksuametisse, teeb ta seda tööandja aja kulul, e-maksuametit kasutades saab ta tuludeklaratsiooni rahulikult õhtul või nädalavahetusel täita,? sõnas Parusk. ?Üks oluline valdkond on riigi ja kohalike omavalitsuste teenuste internetiseerimine, näiteks, kodakondsuse- ja migratsiooniametile taotluste esitamine, mis teeks kogu protsessi 70 lühemaks, või vanemate suhtlemine õpetajatega ja lapse hinnete jälgimine interneti teel.?

ASi Eesti Telefon juhatuse esimees Valdo Kalm ütles, et tema juhitav ettevõte investeerib Vaata Maailma projekti kolme aasta jooksul 30 miljonit krooni, sama palju tuleb ET sõsarfirmalt, ASilt Eesti Mobiiltelefon.

?Eesti Telefon jätkab koolide ja valdade internetiseerimisega, Külatee ja Tiigrihüppe projektide tulemusena on praeguseks 60 protsenti koolidest internetiseeritud,? kommenteeris Kalm.

?Vaata Maailma projekt on riigi jaoks suur ?anss haldusreformi läbiviimiseks, ka firmadel on pikemas perspektiivis oma ärihuvid taga ? MicroLink tahab arvuteid müüa, meie internetiühendusi, kuid see on pika tasuvusajaga projekt.?

Vaata Maailma projektis löövad praegu kaasa Hansapank, Ühispank, Eesti Mobiiltelefon, Eesti Telefon, IBM, Oracle ja MicroLink.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing