Iirlased aitavad tõhustada sisekontrolli Eesti avalikus sektoris

Inno Tähismaa 02. aprill 2001, 13:55

Rahandusminister Siim Kallas kirjutas alla koostöölepingule, mille eesmärgiks on tõhustada Eesti avaliku sektori finantskontrolli ja auditi süsteemi toimimist. Koostöös Iiri Rahandusministeeriumiga kokku kaks aastat vältava projekti maksumuseks on 13,3 miljonit krooni ning seda rahastatakse läbi PHARE programmi.

Koostööprojektis on peamine tähelepanu suunatud avaliku sektori siseauditi töö tõhustamisele. Avaliku sektori siseaudiitorite töö eesmärk on suurendada kindlustunnet, et asutustes rakendatavad juhtimis- ja kontrollimeetmed on küllaldased.

Aitamaks siseaudiitoritel saavutada nende töö põhieesmärki - maksumaksja raha säästlikku, mõjusat ja tõhusat kasutamist - läbivad avaliku sektori siseaudiitorid koostööprojekti raames terve rea koolitusi ning saavad ka praktilisi auditeerimiskogemusi. Koolituste läbimine võimaldab siseaudiitoritel saada rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseeritud siseaudiitori (Certified Internal Auditor, CIA) litsentsi.

Peale Rahandusministeeriumi kui Vabariigi Valitsuse siseauditi ja sisekontrolli süsteemide korraldamise eestvedaja ning teiste täidesaatva riigivõimu asutuste siseaudiitorite on projekti kaasatud ka Riigikontroll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing