Kolmikliit loodab venitades valitsusremondist pääseda

Kristi Malmberg 03. aprill 2001, 00:00

Reglement, mis ei sisalda ühtegi nime ega tähtaega, läks kooskõlastamiseks kolmikliidu erakondade juhatustesse, kust naaseb valitsusse kahe nädala pärast. Selle aja jooksul jõuab toimuda ka Isamaaliidu suurkogu, mida poliitikud peavad olulisemaks sündmuseks praeguste probleemide lahendamisel kui antud reglementi.

Koalitsiooninõukogu esimehe Andres Tarandi sõnul ei arutatud ka nõukogu eilsel istungil ühtegi konkreetset isikut, keda peaks välja vahetama. ?Ministrid on oma tegevuses rakendanud varasemaid ettekirjutusi,? väitis Tarand. ?Praeguste tegude juures tõendatavat süüd ministritel pole.?

Peaminister Mart Laari palvel koostatud reglement näeb ette, et kui ministrite väljavahetamise osas ei jõuta koalitsiooni sees kokkuleppele kahe läbirääkimiste vooru jooksul, läheb valitsus laiali.

Poliitikute hinnangul on aga väheusutav, et seda reglementi ka tegelikkuses rakendatakse. Pigem on tegu püüdega pingeid maha võtta, jättes reglemendi koostamisega mulje, nagu tegeleks valitsus tekkinud probleemidega.

Lisaks 14. aprillile, mil toimub Isamaaliidu suurkogu, on kolmikliidu jaoks oluline kuupäev ka 30. aprill kui raudtee erastamislepingu allkirjastamise tähtaeg. ?Raudtee erastamine võib selle aja jooksul isegi läbi minna,? märkis Tarand. See võtaks koalitsiooniliikmete hinnangul hulga pingeid maha ja polekski ehk vajadust reglementi kasutada.

Kolmikliidu teised osapooled Isamaaliit ja Reformierakond jäid oma ametlikes kommentaarides eile ettevaatlikuks. Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles, et nende nägemuse järgi see reglement midagi uut kaasa ei too. ?Oleme endiselt arvamusel, et kõik sõltub ministrite taga olevatest erakondadest,? lausus Ligi. Reformierakond arutab oma ministrite senist tööd kolmapäeval.

Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar keeldus igasugustest kommentaaridest sel teemal. Fraktsiooni aseesimees Andres Herkel ütles eile pärast saadikurühma koosolekut, et nende hinnangul pole valitsusremondi küsimuse tõstatamiseks vajadust.

Opositsioon ei esitanud eile vastupidiselt varasemale lubadusele umbusaldusavaldust peaministri suhtes. Keskerakonna fraktsiooni juhid põhjendasid seda parema ajahetke ootamisega. Mitteametlike kommentaaride kohaselt tähendab see ootust, et koalitsioonisisene rahulolematus kasvab järjest suuremaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing