Peatoimetajad eirasid eile Pärnoja kutset kohtuda

03. aprill 2001, 08:11

Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe, Postimehe ja Äripäeva peatoimetajad ei pidanud võimalikuks eile ?usalduslikult? majandusminister Mihkel Pärnojaga (Mõõdukad) Eesti Raudtee erastamist arutada, kirjutab Postimees.

Pärnoja saatis peatoimetajatele kutsed kohtumiseks läinud reedel, soovides selgitada raudtee müügitehingu üksikasju omavahel. Kokkusaamine lükkus aga edasi ning majandusministri avalikustamisele mittekuuluvaid selgitusi kuulasid eile üksnes Postimehe ja Eesti Ekspressi reporterid.

?Peatoimetajate soovimatus majandusministriga kohtuda on minu arvates seotud ühe viimase aja nähtusega, kus valitsuse esindajad ei ole enam võrdsed partnerid Eesti ärimaailma või meedia jaoks, sest valitsuse liikmed on käsist-jalust seotud poliitiliste lepetega ning on selle tõttu olulises osas kaotanud otsustus- ja teovõime,? lausus Eesti Päevalehe peatoimetaja Priit Hõbemägi.

Postimehe peatoimetaja Urmas Klaasi sõnul peaks Pärnoja Eesti Raudtee erastamisel toimunust kõnelema avalikult, mitte kutsuma oma kabinetti peatoimetajaid, veenmaks neid avaldamisele mitte kuuluva info abil.

?Meie eesmärk on infot lugejatele edastada. Ei ole mõtet käia mingites tagatubades aega raiskamas,? sõnas Klaas. ?Postimees ei ole oma seisukohta muutnud ja leiab, et Mart Laari valitsuse aeg on ümber. Valitsuse tegevus on halvatud omaenese pideva õigustamisega.?

?Minu jaoks on segased kaks küsimust,? rääkis Eesti Ekspressi peatoimetaja Aavo Kokk. ?Esiteks - kuidas, kurat, juhtus, et erastamisagentuur tegutses Eesti Raudtee erastamise ettevalmistamisel niivõrd küündimatult? Ja teiseks, kellele GIBB on Eestis raha maksnud??

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing