Efektvärvid panevad seina särama

Heli Lehtsaar 04. aprill 2001, 00:00

Märtsis hakkas kauplustekett Tapeet ja Värv müüma Beckersi efektvärvide süsteemi Dimension. Tänu erilistele omadustele ja erinevatele pealekandmisviisidele võimaldavad värvid luua pindu, mis valguse käes hakkavad ?elama? ja muudavad sõltuvalt valgustusest ruumi ilmet.

ASi Tapeet ja Värv ärijuhi Sven Palmi sõnul ongi efektvärvide puhul võtmesõnaks valgus. ?Ruumis peavad olema kas erinevad valgustid või suured aknad. Eriti hea, kui ruumis on mitmes küljes aknad, siis loob päikese liikumine fantastilisi efekte. Hommikupäikeses on sein hoopis teistsugune kui näiteks õhtupäikese kumas,? tutvustab Sven Palm.

Efektvärvide mõju pääseb esile suures ruumis. Seega sobib neid kasutada ühiskondlikes hoonetes, saalides, eramutes. Paneelmaja korter jääb efektvärvide mõjulepääsemiseks liiga kitsukeseks.

Sven Palmi sõnul on veebaasilise efektvärviga kaetud seinu võimalik küll puhastada, kuid tugevat küürimist selline pind välja ei kannata. Seetõttu ei soovita Palm efektvärve köögis kasutada. ?Kuigi tean, et efektvärvidega on värvitud ka vannitoaseina, on see siiski inimese enda risk,? mainib ta.

Erinevate Beckersi värviseeriate seinalekandmine on erinev. Näiteks matti marmorit meenutava Venicelook seina saamiseks tuleb sein kaks korda alusvärviga katta, lasta kuivada ja siis värvida rulliga laidude kaupa. Seejärel tehakse veel märjale pinnale korrapäraselt värvise rulliga jäljed.

Erinevate tulemuste saamiseks kasutatakse lisaks erinevatele värvidele ka värvipritsi, pikakarvalist rulli, põrandavärvimise pintslit, tapeediharja. Mõni tehnika on isegi nii keeruline, et Sven Palmi sõnul on värvimistöö tark usaldada professionaalile.

Efektvärvidega saab luua ka kuldselt või hõbedaselt säravad pindu või hoopis imiteerida betoonpinda. Paekivipinna jäljendamise võimalus on eriti teretulnud vanalinnakorterite renoveerimisel, kus tavalise värviga kaetud kipssein jääks liiga mannetu.

Efektvärve toodab veel näiteks Sadolin, mille Decorative Effects sarjaga saab anda seinale näiteks antiikselt pragunenud või hoopis metallilaadse ilme, võimalusi on teisigi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing