Nokia pillub vastakaid signaale

Peeter Koppel 04. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel asusid turuosalised eilse kauplemispäeva alguses taas agressiivselt aktsiaid müüma.

Järjekordse languse tingisid mitmete ettevõtete ülestunnistused teemal kvartalikasumid ja nende jäämine allapoole ootusi. Lisaks sellele masendas turgu veel eile avaldatud veebruari tööstustellimuste vähenemine, mis näitab, et nõudlus tööstuskaupade järele on kahanenud.

Kasumihoiatuse osas tegi otsa lahti aga internetikaubanduse otstarbeks tarkvara tootev Ariba, kes teatas, et jääb teises majanduskvartalis vastupidiselt oodatule kahjumisse.

Ühtlasi teatas ettevõte, et kavatseb vallandada osa töötajatest ning tühistada ühinemise teise tarkvaratootja Agile Software?iga.

Sarnase avaldusega nii kahjumi kui ka töötajate vähendamise osas esines ka teine e-kommertsi tarbeks tarkvara valmistav BroadVision.

Eelkirjeldatud teguritest piisas täiesti, et viia Nasdaq pärast kolme kauplemistundi enam kui 4 ja Dow enam kui 1,5 protsendiga miinusesse.

Helsingi börsil tegi eile taas ilma börsi lipulaev Nokia. Mobiilsidehiiu poolt avaldatud uudised olid küll esmapilgul head, kuid lähemal vaatlemisel selgusid asjaolud, mis viisid ettevõtte aktsia päeva lõpuks 7,34 protsendi võrra madalamale 25,25 eurole.

Uudiste hea külg seisnes selles, et Nokia on suurendamas oma turuosa 3G mobiilside infrastruktuuri seadmete osas, sest ettevõte on võitnud mitmete operaatorite korraldatud konkursid.

Negatiivne on aga selle juures see, et Nokia tarnib seadmeid võlgu, võttes sellega enda kanda osa niigi suure võlakoorma all vaevlevate operaatorite riskidest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing