25grammine kaamera Ericssoni mobiili külge

ÄP 05. aprill 2001, 00:00

Uue kaameraga saab teha fotosid ja saata neid e-posti teel arvutisse. Samuti võib piltidest luua veebilehel virtuaalse pildialbumi. Kaamerasse mahub säilitamiseks kuni viis fotot.

Pildistamiseks peab kaamera ühendama telefoni allosaga. Kaamera seadistamiseks ja juhtimiseks tuleb kasutada telefoni menüüd, kuhu kaamera ühendamisel tekib eraldi alammenüü. Foto tegemine on lihtne, kuna kaameral on vaid üks nupp.

Nimetust CommuniCam kandev kaamera sobib kasutada kõigi Ericssoni mobiiltelefonidega, millel on sisemine modem.

Kaameraga tehtav pilt sobib kvaliteedilt mitteprofessionaalseks kasutamiseks. Foto teravus on seatud pildifaili kiirele saatmisele. Keskmiselt peaks ühe foto saatmiseks mobiililt e-postiga arvutisse üks minut.

Uudne kaamera kaalub 25g. Ericssoni teatel on toode suunatud eeskätt noortele tarbijatele. Kaameraga on kaasa kott. Toode peaks müüki jõudma selle aasta teises kvartalis.

Mobiili alla ühendatavatest lisaseadmetest on Ericsson varem turule toonud pisikese klaviatuuri, FM-raadio ja MP3 formaadis muusika mängija.

kommentaar
Aivar Sirelpuu
Esmofoni juhatuse esimees

Ericssoni CommuniCam on tore lisaseade, aga CeBITil oli tegemist ikkagi alles selle toote esialgse, nn demoversiooniga.

Tegelikult ei kujuta ma ka ette selle mobiiliga ühendatava seadme kasutajat, kes lisaks oma mobiiltelefonile on varustatud nn padrunivööga, kus ripuvad varem Ericssoni poolt turule toodud MP3-mängija, Bluetooth käed-vabad seade, FM-raadio, lisaklaviatuur jne.

Peaaegu sama raha eest, mis MP3-mängija lisaseadmele raisata, saab korraliku MP3-mängija.

CeBITil tutvustatud Ericssoni kaamera küll pildistas ja saatis fotosid e-postiga, kuid kasutaja mugavus ja toote hind ning sihtotstarve selle kasutamisel on need küsimused, mis mul tekkisid. Võibolla peaks lisaseadme asemel selle hoopis telefoni sisse ehitama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing