3G ühendab mobiili, arvuti ja videokaamera

Indrek Kald 05. aprill 2001, 00:00

Järgmisel aastal Eestisse jõudev mobiilside kolmas põlvkond toob enesega kaasa uued mobiiltelefonid, kus on ühendatud arvuti, videokaamera ja telefon.

Pea kõikidel mobiiltelefonide tootjatel olid vastavad mudelid väljas märtsi lõpus Saksamaal maailma suurimal tehnoloogiamessil CeBIT. Tõsi, enamus neist olid nn demoversioonid, mida messidel ja esitlustel näidatakse, kuid mis ei ole veel seeriatootmisesse jõudnud. Ja kindlasti kõik neist näidatud uudismudelitest ei jõuagi tulevikus tarbijateni, tehnoloogia areng ja klientide nõudmised võivad siin kaasa tuua olulisi muudatusi.

 • Prantslaste Alcatel tutvustas CeBITil mõõtmetelt praegustest mobiilidest veidi suuremat tulevikutelefoni, millel on puutetundlik ekraan. Telefoni ülaosas asub kaamera, mille abil saab pidada videokonverentsi. Enamust telefoni toimingutest juhitakse ekraani kaudu spetsiaalse pulgaga.

 • Motorola ühe nägemuse järgi sarnaneb tuleviku mobiil rohkem arvutile. Ka mõõtudelt suure pihuarvuti klassi jääv telefon avaneb samamoodi kui tänapäevane sülearvuti. USAs valmistatud telefonis on poolesaja nupuga klaviatuur, mis on kaks korda vähem kui on nuppe arvuti klaviatuuril. Motorola poolt multiwriter?iks ristitud kontseptsioonitoode paistab rohkem arvuti moodi välja, kuid sisaldab telefoni funktsioone.

 • Jaapani firmas Panasonic disainitud tulevikumudel näeb teiste siin tutvustatavate analoogidega võrreldes kõige rohkem meile tuntud telefoni moodi välja. Ainsa uuendusena torkab samuti silma videokaamera telefoni antenni kõrval Seega tuleb vestluspartneri pildi nägemiseks telefoni tulevikus enda ees käes või laual hoida, et ka ise kaamera vaatevälja jääda.

 • Siemens on kolmanda põlvkonna väljakutsele isemoodi lähenenud ja ehitanud enamlevinud nuppudega klaviatuuri telefoni sisse, kust seda saab vajadusel välja tõmmata. Mõistagi sisaldab telefon ka kaamerat ning seda saab kasutada ka ilma numbriketast välja tõmbamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:20
  Otsi:

  Ava täpsem otsing