Rahandusministeerium on vastu ETV laenule

04. aprill 2001, 08:06

Rahandusministeerium seisab vastu Eesti Televisiooni plaanile võtta riigi garantiiga 77 miljonit krooni laenu, sest sisuliselt tuleks laen järgmistel aastatel riigil tagasi maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Seega oleks täna ETV laenu garanteerimine lihtsalt pea liiva alla peitmine,? ütles rahandusministeeriumi nõuniku Madis Müller. ?Samuti tekitab rahandusministeeriumis küsimusi asjaolu, et kuigi valitsus langetas kulutuste vähendamise eesmärgil põhimõttelise otsuse ETV ja Eesti Raadio ühendamise osas juba 2000. aasta oktoobris, ei ole Ringhäälingunõukogu (RHK) selleks nähtavaid pingutusi teinud.?

Müller lisas, et riigikogu on oma seisukohta avalik-õigusliku meedia toetamise ulatuse kohta 2001. aastal väljendanud vastuvõetud riigieelarves, milles on ETV ja Eesti Raadio toetamiseks ette nähtud kokku 176,2 miljonit krooni.

?Formaalselt saab riigikogule ettepaneku teha valitsus, mitte RHK,? märkis Müller. ?Kui protsess algatatakse riigikogu poolt, siis jõuab see ka valitsusse ja rahandusministril jääb alati võimalus oma seisukohta kindlalt väljendada.?

Ringhäälingunõukogu kiitis laenutaotluse heaks läinud nädalal ja nõukogu esimehe Tiit Sinissaare sõnul ei saa ta rahandusministeeriumi loogikast aru. ?Kui ETV on tänaseks jõudnud madalseisu just riigipoolse aastaid kestnud alafinantseerimise tõttu, siis sellest olukorrast peab riik ka ETV välja aitama. See on poliitiline otsus, mis tehakse valitsuskabinetis,? märkis Sinissaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing