Toiduliit taunib Venemaa impordikeeldu

Inno Tähismaa 04. aprill 2001, 16:29

Täna koos istunud Eesti Toiduainetööstuse Liidu (ETL) juhatuse erakorraline koosolek taunis Venemaa impordikeeldu, teatas toiduliidu esindaja.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu tegevdirektor Helve Remmeli teatel taunisid koosolekust osavõtjad üksmeelselt Venemaa impordikeeldu Eesti liha-, piima- ja kalatoodetele.

'Toiduliidu hinnangul kasutab Venemaa suu- ja sõrataudi ohule viidates selgelt proteksionistlikku poliitikat oma siseturu kaitseks,' ütles Remmel.

ETLi erakorralisel koosolekul andsid ülevaate Eesti võimalustest tekkinud olukorras välisministeeriumi asekantsler Priit Pallum, Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel ning põllumajandusministeeriumi toidu ja kaubanduse asekantsleri kt Andres Oopkaup.

Koosolekul tehti ettepanek, mille kohaselt riik peaks suu- ja sõrataudi ohust tingitud raske turukonjunktuuri leevendamiseks korraldama kodumaistele liha-, piima- ja kalatöötlejatele tugioste. Täpsemalt arutatakse tugiostude süsteemi järgmisel nädalal toimuval ETLi juhatuse koosolekul.

Positiivse uudisena teavitas Toiduliit oma liikmeid, et hiljutise Euroopa Komisjoni Veterinaarkomitee otsuse kohaselt ei kohaldata mingeid piiranguid ?okolaadi, küpsiste ja valikpagaritoodete ekspordile Euroopa Liidu riikidesse.

ETLi juhatuse erakorralisel koosolekul osalesid lisaks liikmesettevõtetele veel külalistena liha- ja piimaliidu esindajad.

Eesti Toiduainetööstuse Liit on 1993. aastal asutatud toiduainetööstuse ettevõtete ja erialaliitude katusorganisatsioon. Toiduliidu liikmeteks ning koostööpartneriteks on 21 erialaliitu ja üksikettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing