Divec ja maksuamet ei korralda kampaaniaid

05. aprill 2001, 00:00

02. aprilli Äripäevas kirjutatakse, et Eesti suurim kaubaaluste tootja KR Priit andis kohtusse maksuameti, kes nõudis firmalt sisse 400 000 krooni. Maksuamet kahtlustavat Rõngu ettevõtet tulu varjamises ning ajaleht on kirja pannud, et kahtlusaluse ettevõtte avastas maksuamet tänu ärikonsultatsioonifirmast Divec tellitud koostöölepingule lätlaste ja soomlaste maksuvaba firmaga Reynolds Ltd.

KR Priit juhatuse liige ütles Äripäevale, et probleemide tekkimist ei osatud ette näha ning Divecist telliti leping lihtsal põhjusel, et see oleks juriidiliselt korrektne. Ajaleheartikli pealkirja põhjal jääb mulje nagu sattunuks ettevõte maksuameti haarangusse Diveci tõttu. Peame vajalikuks täpsustada, et Rõngu ettevõte ei sattunud maksuameti huviorbiiti mitte seetõttu, et oli tellinud teenuseid (koostöölepingu) Divecist, vaid seetõttu, et firmat KR Priit kahtlustatakse maksupettuses.

KR Priit tegevdirektor rääkis Äripäevale, et on seotuse tõttu Diveciga sattunud mingi kampaania ohvriks ja teatab: ?Kõiki kunagi Diveciga kuidagi kokku puutunud firmasid ei saa maksupetistena ühte patta panna.?

Oskame öelda, et Divec ja maksuamet ei korralda kampaaniaid, jäägu see reklaamibüroode leivanumbriks. Kui kampaaniana on käsitletud maksukonsultatsioonifirma või maksuameti igapäevast tööd, on eksitud.

On täiesti alusetu maksuameti huviorbiiti sattumises süüdistada Divecit. Maksuameti huviorbiiti satub varem või hiljem iga ettevõte või inimene, kes maksupettust teeb. Inetu on ka väide, justkui kasutaksid paljud Diveci kliendid ?tankiste?, et nende abil oma raha kuhugi ?kantida?. Divec on tegelenud valmisfirmade müümisega (ja nüüd peamiselt nõustamisega), mitte tankistide vahendamisega. Enamus kliente on Divecist ettevõtte soetanud ausatel eesmärkidel.

Peame vajalikuks rõhutada, et 1996. aastal teiste hulgas ka ettevõtet KR Priit teenindanud Divec osaleb praktiliselt iga kolmanda ettevõtte asutamise juures, mistõttu ei saa välistada, et mõni klient ostis valmisfirma eesmärgiga teha maksupettust. Seda ka seetõttu, et varem ei kaasnenud Divecist firma müügiga nõustamine, kuid tänasel päeval on Divec huvitatud ainult selliste klientide teenindamisest, kellel on ausad eesmärgid. Seetõttu uuritakse ka seda, milleks klient konkreetse ettevõtte soetada soovib. Kui ilmneb, et inimene kavatseb maksupettust, teda ei teenindata.

On positiivne, et pikapeale hakatakse mõistma ? maksude optimeerimiseks ei piisa kuskilt ostetud firmade nimel olematute teenuste eest t?ekkide võltsimisest. Pelgalt mitteresidendist ettevõtte kasutamine võib maksude optimeerija viia vangigi.

Võib-olla saadakse aru, et maksude planeerimine on arenenud lääneriikides õigustatult legaalne tegevus ja seadusi rikkumata maksukulusid kokku hoidval ettevõttel ei ole tarvis midagi karta.

Kui klient ostab firma ja paneb toime maksupettuse, siis vahelejäämise korral ei saa kuidagi süüdi olla see, kes talle firma müüs. Diveci müüdavad valmisfirmad on igal juhul ette nähtud ausa äritegevuse mugavdamiseks, mitte kriminaalsete tegude toimepanekuks.

Divec on algselt vaid valmisfirmade müügiga tegelevast ettevõttest kujunenud legaalsetel võimalustel rajanevaid maksukonsultatsioone andvaks nõustajaks. Divec ei ole vaimustuses maksupettusi tegevatest firmadest. Püüame takistada meie müüdud firmade kasutamist ebaseaduslikeks käikudeks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing