Inno Tähismaa • 4. aprill 2001 kell 14:14

Keskerakond: minister Padar valetas riigikogus

Põllumajandusminister Ivar Padar valetas täna riigikogus, kui ütles, et Eestis on olemas suu- ja sõrataudi levikut piiravad õigusaktid, teatas keskerakonna esindaja.

Keskerakonna teatel vastas Padar täna küsimusele, kas riigis on loomataudi tõrje seadusest tulenevalt välja töötatud rakendusaktid, et Eestis on need olemas. Tegelikult pole põllumajandusministeerium suu- ja sõrataudi tõrje eeskirja välja töötanud ega vastu võtnud. Seda pole põllumajandusminister tänaseks välja töötanudki. Alles peale suu- ja sõrataudi eeskirja jõustumist saaks riigis alustada vaktsineerimist.

Keskerakonna fraktsioon mõistab hukka põllumajandusministri ükskõikse ja küünilise suhtumise oma riigi elanikkonda ja riigi põllumajandust ähvardavasse ohtu, mis oma laastavuses on ajanud ärevusse ning pannud tõrjetegevusse kõik Euroopa riigid.

Eesti Keskerakonna maapoliitikud on seisukohal, et Eestis tuleb viivitamatult alustada üldist suu- ja sõrataudi levikut ennetavat loomade vaktsineerimist. Tegemist pole alternatiiviga nakatanud loomade hävitamisele, küll on algamas rändlindude ränne, mis on nakkuse leviku seisukohalt äärmiselt ohtlik ja ei allu veterinaar- ega piirikontrollile.

Naaberriigid Läti, Rootsi ja Venemaa on suu- ja sõrataudist tingitult riigi tasandil vastu võtnud radikaalseid ennetavaid meetmeid.

Täna vastas põllumajandusminister Ivari Padar riigikogu liikme Urmas Lahe ettepanekule alustada riigis kohest suu- ja sõrataudi vastast vaktsineerimist järgnevalt: ?Euroopa Liit ei keela meil vaktsineerimist. Vaktsineerimist tänasel juhul keelab sellises vormis ja sellises situatsioonis põllumajandusminister?.

Hetkel kuum