Võrguarvuti jätab osa tööd serveri hooleks

ÄP 05. aprill 2001, 00:00

Võrguarvuti firmasse ostmisel on vajalikud kolm eeldust:

  • peab olema arvutivõrk
  • võrgus on piisavalt palju arvuteid, et võrgutööjaamade ostmine end ära tasub
  • võrku teenindab server ja serveritarkvara, mis suudab võrguarvuti eest osa töid ära teha.

Osade tööde delegeerimine serverile ongi võrguarvutit ostes kokkuhoiu üks peamine põhjus. See tähendab, et töökohal olev arvuti ei pea olema nii võimas, et kõike ise teha ja hulgi palju selliseid arvuteid ostes saavutab märgatava kokkuhoiu, kui osta sama palju täisfunktsionaalseid lauaarvuteid.

Protsessor
Võrgutöökoht võib olla aeglasema protsessoriga, kuna suuri ja mahukaid töid teeb server.

Mälu
64 MB mälu on võrgutöökohale piisav ja vajalik. Ka kõvaketas ei pea olema väga mahukas, kuna kõiki andmeid saab hoida võrguketastel, mis on tavaliselt turvalisem kui arvuti enda kõvakettal hoidmine.

Välimus
Kuna võrguarvuteid ostetakse suurte partiidena, on näiteks korporatiivklientidele oluline ka nende välimus. Suuremad tootjad (Hewlett-Packard, IBM, Compaq jt) pakuvad tava-arvutist eksklusiivsema välimusega võrguarvuteid, enamasti on nad ka mõõtmetelt kompaktsemad.

Tarkvara
Operatsioonisüsteemidest sobib võrguarvutitega arvutisüsteemile paremini kas Windows 2000 või Windows NT. Kuid miks mitte ka Linux, mis serveriga paremini läbi saab.

Lisakaardid
Kuna helile ja videole on võrguarvuti nõudmised tavalisest tagasihoidlikumad, pole mõtet kulutada lisakaartide peale. Võrguarvutis on nii heli- kui videokaart tihti sisse ehitatud ja aitab vähendada nii hooldus- kui ostukulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing