Börside ühendamine äratab Tallinna börsielu varjusurmast

05. aprill 2001, 08:18

Helsingi börsi omaniku HEX Grupi tegevdirektor Jukka Ruuska kinnitab, et kahe börsi ühendamine toob uue elu Tallinna, kus praegu toimivat börsi polegi, kirjutab Postimees.

Ruuska hinnangul kasvatab HEXi süsteemiga liitumine Tallinna börsil kauplejate arvu. Kaudselt peaks liitumine positiivselt mõjuma kogu Eesti majandusele.

Praeguseks on HEXi pakkumine osta Tallinna Väärtpaberibörsi enamusaktsiad heaks kiidetud ja lähinädalate jooksul peaksid need soomlaste omandusse minema. Ühe börsi äraostmine teise börsi poolt oleks ainulaadne kogu maailmas.

?Tallinna börsist ei tule meie harukontorit,? kinnitas Ruuska. Eesti ettevõtete aktsiatega on plaanis hakata kauplema HEXi süsteemis veel tänavu.

Helsingi ja Tallinna börside liitmise üheks suurimaks eeliseks Eesti ettevõtetele loeb Ruuska seda, et näiteks usaldus Nokia aktsiate vastu peaks peegelduma ka Eesti ettevõtete aktsiates.

Kindlasti mõjutab HEXi tulek Eestisse kohalike ettevõtete innukust oma finantsinfot jagada. Soome börsiettevõtted on siiani jaganud enda kohta tunduvalt rohkem infot kui Eesti firmad. ?Oleks mõeldamatu, kui ühes süsteemis võiks olla kahesugust praktikat,? tõdes Ruuska.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing