Nordea langetas eurolaenu intressi 4,75%ni

05. aprill 2001, 16:36

Nordea Eesti teeb oma eluasemelaenu väljastamise tingimustesse kliendile soodsaid täiendusi, millest olulisemaks on intressimäära alandamine veerand protsendi võrra.

Alates 17. aprillist alandab pank kõigi Merita Eesti prime intressiga seotud eurolaenude intressimäära 0,25%. See tähendab senise euro prime intressi langemist 5 protsendilt 4,75 protsendile ja laenu odavnemist ka kõigile seni prime?iga seotud laenu saanutele.

Samuti on alustatud 12 kuu Euriboriga seotud eluasemelaenude väljastamist, kus laenu intress fikseeritakse järgnevaks 12 kuuks. Nüüd on Nordea Eestist võimalik eluasemelaenu saada alates 8% lõppintressiga.

?Merita laenustrateegia pakub välja kliendikohased marginaalid sõltuvalt laenusummast. Parimaid tingimusi pakutakse, kui laenusumma ületab 500 000 krooni piiri ning tagatiseks on hüpoteek, järgmiseks piiriks on 200 000 krooni ületamine. Vallaspandi tagatisel võetud laen on 0,5% kallim,? selgitas Nordea Eesti turundusjuht Signe Anton.

?Rõhutada tuleb, et täiendavaid riskimarginaale pank ei kasuta. Laenu saab võtta nii eluaseme ostmiseks kui ka ehitamiseks või renoveerimiseks,? ütles Anton.

Nordea Eestil on kaks kontorit ja kaks teeninduskeskust Tallinnas ning üks kontor Tartus ja üks Pärnus. Praeguseks Nordea kontserni kuuluv Merita panga Eesti filiaal alustas esimese välispangana tegevust Tallinnas 1995. aastal. Aktiivset eluasemelaenude väljastamist alustati 2 aastat tagasi. Tänaseks on laenuportfelli maht rohkem kui 200 miljonit.

Nordea AB on põhjamaade suurim finantskontsern ning sündinud Soome Merita Panga, Rootsi Nordbankeni, Taani Unibanki ja Norra Christiania Bank og Kreditkasse ning kindlustusfirmade Tryg-Baltica, Vesta, Livia ja Merita Life liitumise teel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing